Hírek
2012. Május 19. 17:36, szombat |
Helyi
Forrás: InfoPápa.hu (Sz.Zs.)
II. Pápai Ökumenikus nap – Képgalériával
A tavalyihoz hasonlóan a szombati rendezvény is az Együtt Krisztusért címet kapta, utalva arra, hogy a történelmi felekezetek együtt jelennek meg egy fesztivál jellegű alkalmon.
A PGSZKI tagintézményében (volt Mező) több száz hívő gyűlt össze felekezetre való tekintet nélkül, hogy együtt ünnepelhessen. Az ökumenikus napot Salgó Ferenc plébános nyitotta meg. A megnyitóünnepségen részt vett Unger Tamás alpolgármester is.
A színes délutáni programok kicsiknek és nagyoknak egyaránt kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínáltak, a hidegrekord után jócskán felmelegedett nyárias időben. A legkisebbeket bábelőadás, kézműves foglalkozások és zenebölcsi szórakoztatta. A fiatalok csocsózhattak, kosarazhattak a Britain's Got Talent tehetségkutató versenyt is megjárt Face Team egyik tagjával, vagy éppen baseballozhattak NATO-s katonákkal. Persze a szülők és a felnőttek sem unatkoztak, színvonalas előadásokon, táncos-zenés programokon vehettek részt. Este tábortűz és az Iránytű zenekar koncertje zárta a II. Pápai Ökumenikus Napot.
Ifj. Márkus Mihály református lelkipásztortól megtudtuk, a rendezvény fontos üzenete az, hogy a különböző felekezethez tartozók együtt tudják Krisztus örömüzenetét hirdetni. – Ebbe az örömüzenetbe az is beletartozik, hogy egymásra tudunk mosolyogni, együtt tudunk ünnepelni, mert a közös cselekvésnek ereje van – mondta a lelkipásztor, aki arról is beszélt, hogy a szombati rendezvény azoknak is szól, akik nem rendszeres templomba járók. – Ezen a napon egy kicsit kinyitjuk a kapuinkat és megmutatjuk magunkat, mint emberek. Mi lelkipásztorok is egy civilebb külsővel jelenünk meg, így minden ide látogató megélheti azt a fajta közvetlenséget, amit a templom padjaiban nem feltétlenül lehet. A későbbi terveinkben szerepel, hogy be szeretnénk vinni rendezvényünket a belvárosba, így még szélesebb körben mutatva meg ezt az oldalunkat – fogalmazott ifj. Márkus Mihály református lelkész.
A rendezvény szervezésében részt vettek a pápai katolikus plébániák, a Református Egyházközség, az Evangélikus Egyházközség és a Sarokkő Baptista Gyülekezet.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 17:31, kedd | Helyi
Baleset miatt pótlóbusz jár Vaszar–Pápa–Mezőlak útvonalon
2026. Április 21. 11:11, kedd | Helyi
Elhunyt Csót polgármestere, Kékesi István
Mély megrendüléssel értesült a közösség arról, hogy elhunyt Csót község hosszú ideje szolgáló, nagy tiszteletnek örvendő polgármestere, Kékesi István.
2026. Április 21. 07:46, kedd | Helyi
Elkészült az útjavítás a Fő téren, újra zavartalan a közlekedés
Kicserélték a kimozdult köveket és kijavították a kövek közti fugát a Fő téren átvezető úton.
2026. Április 20. 09:03, hétfő | Helyi
Ismét olyan elnöke lehet az Országgyűlésnek, aki ezer szállal kötődik Pápához
16 éven át a pápai származású Kövér László volt a házelnök, a kormányváltást követően pedig az a Forsthoffer Ágnes lehet az Országgyűlés elnöke, aki szintén számos ponton kapcsolódik városunkhoz.













