Hírek
2013. November 19. 15:07, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
A Fekete-tengertől északra anticiklon helyezkedik el. Ott a leszálló légmozgásnak köszönhetően eseménytelen, napos idő a jellemző, a magasnyomás peremén azonban sok a felhő, és néhol szitálás is kialakul. Ugyanakkor a Jeges-tenger fölötti középponttal ciklon örvénylik. Hullámzó frontrendszere mentén többnyire borult az ég. Elsősorban a Benelux államok és Dél-Skandinávia térségében esik többfelé az eső, a kontinens északi tájain pedig helyenként havazik. Továbbra is sekély ciklon található a Földközi-tenger nyugati medencéje felett is, amely főként Dél-Franciaországban és az Ibériai-félszigeten okoz többfelé esős időt, arrafelé elszórtan zivatarok is kialakulnak. A csúcshőmérséklet hozzávetőleg a 45. szélességi körtől északra jobbára 2 és 10 fok között változik. Ezzel szemben a Földközi-tenger környékén a kora délutáni órákra nagyrészt 13 és 22 fok közé melegszik fel a levegő.
A Kárpát-medence fölé dél, délnyugat felől továbbra is enyhe, több hullámban nedves levegő áramlik.
Várható időjárás szerda estig:
------------------------------
Kezdetben szűrt napsütésre is számíthatunk, délnyugat felől azonban fokozatosan beborul az ég, és késő délutántól, estétől egyre több helyen elered az eső. Éjszaka vékonyodik, szakadozik a felhőzet, reggelre már inkább csak az északi országrészben várható még helyenként csapadék. A Nyugat-Dunántúlon képződhet nagyobb területen köd. Szerdán elsősorban keleten és délen több órára kisüt a nap, ugyanakkor délnyugat felől ismét megvastagszik a felhőzet, és egyre többfelé alakul ki eső, záporeső. A délkeleti, déli szél megélénkül, a Dél-Alföldön olykor meg is erősödik, majd szerdán a szél nyugaton átmenetileg északira fordul.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2, 8 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán általában 8, 14 fok között várható, de délkeleten, keleten helyenként 15, 17 fok valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

