Hírek
2016. Október 15. 08:45, szombat |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.), Pápai Rk.
Idén is Látni és látszani
Újra indul a Látni és látszani közlekedésbiztonsági kampány.
A Látni és látszani az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság és az XMEDITOR közös közlekedésbiztonsági kampánya immáron ötödik alkalommal indul útjára, hogy a balesetmentes közlekedés érdekében felhívja a figyelmet a látás és láthatóság kiemelt fontosságára. Idén október 15-én kezdődik és december 10-ig tart az az országos akció, amelynek keretében a járművezetők térítésmentesen megvizsgáltathatják a járművük láthatóságáért felelős alkatrészeket azokban a kampányhoz csatlakozott szervizekben, ahol a kampány újdonságaként és plusz szolgáltatásként a gépjárművek általános műszaki állapotára is kiterjedő átvizsgálási lehetőséggel állnak az érdeklődők rendelkezésére. A regisztrált optikákat felkeresve pedig díjmentes látásellenőrzésre és hasznos tanácsokra számíthatnak a járművezetők.
Az idei akcióval a rendőrség célja a figyelem felkeltése a viszonylag csekély, de gyakorta balesetet okozó hibák kiszűrésére, ezáltal pedig a közlekedésbiztonság javítása. Az országos kampány keretében a személy- és tehergépkocsik, a motorkerékpárok és a kerékpárok vezetői 2016. október 15-e és december 10-e között térítésmentesen élhetnek azzal a lehetőséggel, hogy az akcióhoz csatlakozott szervizekben a járművük láthatóságáért felelős alkatrészeket – és most első ízben a szélvédők állapotát is – megvizsgálják, míg a regisztrált optikákban díjmentes látásellenőrzéssel és hasznos tanácsokkal várják a járművezetőket. A gépjármű-tulajdonosok számára kiterjesztett átvizsgálási lehetőséget biztosít a program. A kampányban résztvevő szervizeknél alapvetően kétfajta ellenőrzésre lesz lehetőség: egy ingyenes átvizsgálási csomag, valamint egy kibővített, kedvezményes átvizsgálás közül lehet választani. Az egyes szolgáltatáscsomagok tartalma szervizenként eltérő lehet.
A rendőrség a forgalomban résztvevő járművek, valamint az álló járművek kivilágítására vonatkozó rendelkezések megtartását egész évben, de az őszi-téli időszakban kiemelten ellenőrzi és természetesen a kerékpárosok, gyalogosok közlekedésbiztonságának is fokozott figyelmet szentel az év hátralévő részében.
A Látni és látszani kampányhoz tartozó, folyamatosan frissülő információk a www.latnieslatszani.hu honlap mellett az esemény hivatalos Facebook-oldalán, a www.facebook.com/latnieslatszani címen is megtalálhatóak. További kapcsolódó információkat talál a www.baleset-megelozes.eu weboldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 07:35, péntek | Helyi
Hőségriasztás - Grőber Attila: Fokozottan figyeljünk magunkra és egymásra
Piros figyelmeztetés van érvényben, a következő napokban tartós kánikulára kell számítani. Grőber Attila, Pápa polgármestere arra kéri a lakosságot, hogy a nagy melegben fokozottan figyeljenek saját magukra és egymásra is.
2026. Július 30. 16:36, csütörtök | Helyi
Négy vízsugárral oltják a lángokat a Török Bálint utcában
Egy sorház legszélső lakásában keletkezett tűz Pápán, a Török Bálint utcában.
2026. Július 30. 13:18, csütörtök | Helyi
Magyarország 365 fotókiállítás nyílik a Pannonia Reformata Múzeumban
Augusztus 18-án különleges fotókiállítás nyílik Pápán: a Pannonia Reformata Múzeum időszaki kiállítóterében láthatja a közönség a Magyarország 365 válogatott fotóit.
2026. Július 30. 08:08, csütörtök | Helyi
A Városházán fogadták az új megyei rendőrkapitányt
A Városházán tett bemutatkozó látogatást Molnár Gábor rendőr dandártábornok, a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság új vezetője.

