Hírek
2011. Július 30. 07:17, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
Idén is a magyarok ihatnak elsőként újbort
Elkezdődött a szüret a balatonboglári borvidéken. Az Európában legkorábban érő Csabagyöngye csak Magyarországon terem, így igazi hungarikumnak számít.
Az ebből a szőlőfajtából készült bor már szeptemberben a boltokba kerül, így idén is a magyarok ihatnak elsőként újbort nemcsak Európában, de az egész északi féltekén.
Nehézkesen halad a szüretelő kombájn, mert az elmúlt napokban sok eső esett. Ez azonban nem ártott a termésnek, a gazdák szerint a Csabagyöngye idén jó minőségű, a belőle készült bort főleg Magyarországon értékesítik.
Közepesen jó termésre számítanak idén a többi szőlőfajta esetében is. Tavaly kevés és rossz minőségű szőlő termett szinte az egész országban. Emiatt alacsonyak voltak a felvásárlási árak is, például a korai fehér fajták kilójáért átlagosan 60 forintot adtak. Idén legalább 15 százalékos áremelkedés várható.
A Csabagyöngyéből készült bort augusztusban már palackozzák. A következő hetekben ezen a borvidéken az Irsai Olivér szedésével folytatódik a szüret. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben
A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek

