Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2018. December 04. 07:34, kedd | Sport
Forrás: mti

Huszonöt éve alakult meg a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja

Huszonöt éve alakult meg a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja

A Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának évzáró ünnepségén megemlékeztek a 25 évvel ezelőtti megalakulásról

és köszöntötték Bácsi Pétert, az októberi budapesti birkózó-világbajnokság aranyérmesét, valamint Milák Kristóf háromszoros ifjúsági olimpiai bajnok úszót.

A hétfő esti eseményen Nébald György elnök örömét fejezte ki, hogy a 153 élő olimpiai bajnokból 45 eljött a ceremónián. Gratulált a Nemzet Sportolójának választott Varga János birkózónak, és megemlékezett a közelmúltban elhunyt Kulcsár Győző vívóról és Fábián László kajakosról.

Az 1993 szeptemberében életre hívott klub alakuló üléséről készült rövidfilm levetítése után Schmitt Pál, a klub tiszteletbeli elnöke - aki a megalakulástól kezdve végigkísérte annak történetét - kiemelte:

"Negyedszázada alakultunk, de sokkal régebb óta ismerjük egymást. A huszonöt év alatt a klub többé-kevésbé betöltötte hivatását. Lehetett volna több aktivitás, de ami volt, az szívből jött" - fogalmazott. Megemlékezett az egykori elnökökről, Lemhényi Dezsőről és Dömötör Zoltánról.

Nébald György a klub életéről, tevékenységéről szólva megemlítette a közös színházlátogatásokat, a kerek születésnaposok köszöntését, s az elhunytakról való megemlékezést, a hagyományápolást.

A legidősebb olimpiai bajnok, Keleti Ágnes, továbbá Schmitt Pál és Nébald György, valamint Szabó József úszó - aki tagja volt a klub első elnökségnek - a klub zászlajára egy, a huszonöt évre emlékező szalagot kötött.

Vékássy Bálint, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) főtitkára kiemelte, hogy a klub tagjai között mindig úgy érzi magát, mint egy családban.

Ezután a klubtagok Bácsi Pétert köszöntötték, akit Varga János egy birkózókat ábrázoló szoborral ajándékozott meg. Milák Kristófot pedig a jövő reménységeként méltatták.

Címkék: bajnok, klub, olimpia

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 10:41, szombat | Sport

Magyar-finn - Varga duplájával hazai siker

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a finn csapatot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen.

2026. Június 05. 10:00, péntek | Sport

Magyar-finn - Rossi: Szappanos kezd a kapuban

Marco Rossi szövetségi kapitány elárulta, hogy a magyar labdarúgó-válogatottól búcsúzó kapus, Szappanos Péter kezd majd pénteken a finnek elleni barátságos mérkőzésen.

2026. Június 03. 10:00, szerda | Sport

Férfi kézilabda NB I - Harmincadik alkalommal bajnok a Veszprém

A Veszprém harmincadik alkalommal nyerte meg a férfi kézilabda NB I-et, mivel 36-34-re győzött a Szeged otthonában kedden, a döntő második mérkőzésén.