Hírek
2012. Május 07. 14:01, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Hollande nyert - esnek a tőzsdék
Megtörtént az, amire azt mondják a gazdasági elemzők, hogy csupa-csupa bizonytalanságot hordoz magában. Francois Hollande nyerte a francia elnökválasztásokat.
Ez persze önmagában még nem jelentene semmit, csakhogy a szocialista politikus kampányában azt ígérte, hogy a korábbi EU-s megállapodásokat újratárgyalná.
Hogy ez a Bastille téri lendület aztán meddig tart, egyelőre nehéz megmondani. Egyelőre a győzelem hevületében az új francia elnök azt mondta: az európai vezetőkön kívül szerinte más európai népek is azt remélik, hogy a franciaországi változásokkal véget érnek a megszorítások Európában. Hollande egyelőre tehát nyeregben, de ahhoz, hogy valódi kormányzati mozgástere legyen, a francia baloldalnak többséget kellene szereznie a parlamenti választáson is, amelyet júniusban tartanak.
Londoni elemzők úgy vélik, hogy Francois Hollande nem fogja meglépni azokat a kiadásnövelő intézkedéseket, amelyeket kampányában megígért. Valószínűleg arra fog hivatkozni, hogy 'amikor betekintett a könyvekbe, rosszabb gazdasági helyzetet talált, mint amilyenre számított'. Londoni elemzők máris azt találgatják, hogy ha Görögországban is a megszorítást ellenzők erők kerülnek többségbe, és ha Hollandiában is instabil lesz a kormánytöbbség, akkor vajon milyen folyamatok várhatók az euróövezetben. Főleg úgy, hogy a túlköltekező országok így előbb-utóbb összetűzésbe kerülhetnek az euróövezet lelkének számító Németországgal.
Az ázsiai tőzsdék egyelőre jelentős gyengüléssel reagáltak az európai választási hírekre.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 15:00, szerda | Külföld
Koszovó szerint fenyegetést jelentenek a Szerbia által beszerzett kínai rakéták
2026. Március 18. 13:00, szerda | Külföld
Uniós vezetők: az EU intenzív megbeszéléseket folytat a Barátság kőolajvezeték újraindítása érdekében
2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld
Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját
Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása
2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld
Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba
Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.

