Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2015. Július 20. 20:18, hétfő | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Hivatalos: Megye 1-ben indulhat a Perutz

Hivatalos: Megye 1-ben indulhat a Perutz

Az eddigi hírekhez képest több szempontból is előnyösebb döntést hozott az MLSZ Veszprém Megyei Igazgatóságának Versenybizottsága, ugyanis a megyei első osztályban kezdődhet a pápai felnőtt labdarúgás jövője.

Az MLSZ elnöksége legutóbbi határozatának értelmében a Pápai Perutz FC a megyei első osztályba került - jelentette be Bocskay László ma délután.
- A Veszprém Megyei Igazgatóságának Versenybizottsága versenyügyi eljárás keretében tárgyalás mellőzésével a Pápai Perutz FC nevezését a 2015/2016.évi bajnokság megyei I. osztályába elfogadta. A Versenybizottság megtárgyalta a klub kérését és megállapította, hogy megfelel a feltételeknek és a Pápai ELC utánpótlás csapatának működtetését vállalta. A 2015/2016. bajnoki év átmeneti idejében az MLSZ Elnökségének határozata értelmében, mivel a Pápai ELC csapata a helyezéseinek megfelelő bajnokságban indul, eltekint a megyei U19 és U16 bajnokságban csapatok indításától, ami óriási terhet vesz le a vállunkról - fogalmazott Bocskay László.

A Perutz elnöke ugyanakkor elmondta, a megyei 1-es indulás jóval nagyobb kihívást jelent az egyesület számára, mint az alsóbb osztályok jelentettek volna, nem beszélve arról, hogy a felkészülésre és a csapat összeállítására is nagyon kevés idő jut. Az anyagi terhei is jóval nagyobbak a megyei első osztálynak, ezért tárgyalásokat kezdenek az önkormányzattal a támogatás növeléséről, illetve a pápai sportszerető vállalkozókhoz is fordulnak anyagi támogatásért. Bocskay Lászlótól azt is megtudtuk, hogy rövidesen megkezdik a bérletek árusítását. Fél szezonra körülbelül 2500 forintért lehet majd bérletet váltani, míg egy-egy meccsre nagyjából 500 forintért vásárolhatók majd meg a belépők, de természetesen a diákok és a nyugdíjasok kedvezményt fognak kapni. 14 év alatt a belépés ingyenes lesz a Perutz meccseire.

Áldozó Tamás polgármester és Tóth Péter, a Pápai Egyesített Labdarúgó Club ügyvezető igazgatója is üdvözölték a szövetség döntését. A városvezető elmondta, a következő, augusztus 10-i testületi ülésen javalatot fog tenni a Perutznak szánt támogatás növelésére, hogy az egyesület biztonságban tudjon szerepelni a megyei első osztályban. Az önkormányzat és az egyesület célja, hogy mielőbb, önerőből feljusson a Perutz az NB3-ba.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 11:09, kedd | Helyi

Pápára is került az új mentőautókból

Takács Péter egészségügyi államtitkár adta át a Pápai Mentőállomás vezetőjének az új gépjármű kulcsát.

2026. Január 20. 09:43, kedd | Helyi

Gyönyörű a sarki fénnyel díszített pápai Fő tér!

Magyarországon ritkán látható égi jelenséget örökített meg a pápai fotográfus.

2026. Január 20. 09:36, kedd | Helyi

A szolidaritási adó újabb emelését bírálta Molnár Bálint

Sajtótájékoztatót tartott a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje, aki a 2026-os költségvetéshez kapcsolódó szolidaritási adó emelését és annak önkormányzatokat érintő hatásait bírálta.

2026. Január 19. 07:48, hétfő | Helyi

Takács Péter kihívásként éli meg, hogy a szülőföldjén élőket szolgálhatja

A Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje hosszabb interjút adott a Pápai Iránytűnek.