Hírek
2020. Január 24. 16:35, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Hiányzik egy elsőbbségadás kötelező tábla a Szent László és a Bástya utca kereszteződésében
Olvasónk hívta fel hírportálunk figyelmét arra, hogy néhány hete eltűnt egy közlekedési tábla a kereszteződésből.
Olvasónk azt írja, hogy egy héttel ezelőtt jelezte a problémát a Városgondnokságnak, amely rögzítette a bejelentését, ám a tábla pótlása eddig nem történt meg. Mivel a kereszteződésben viszonylag nagy a forgalom, olvasónk úgy gondolta, hogy a probléma megoldásáig érdemes lenne tájékoztatni a lakosságot az így kialakult forgalmi rendről, ezért fordult hírportálunkhoz.

A tábla hiányában ugyanis a kereszteződésben megváltozik a forgalmi rend, mert így a Bástya utcán, a parkoló felől érkezőknek kellene elsőbbséget adniuk a Szent László utcából kikanyarodóknak, hiszen a tábla hiánya miatt jobbkéz-szabály szerint alakul a forgalmi rend.
Arra kérjük a közlekedőket, hogy fokozott figyelemmel haladjanak az említett kereszteződésben, amíg megtörténik a tábla pótlása.
Korábban ott volt a tábla, ahogy az a Google utcaképén látható

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 16:11, hétfő | Helyi
Játszótéren kötözködött a 19 éves fiatal
Többszörösen büntetett előéletű fiatalkorúval szemben emelt vádat garázdaság, könnyű testi sértés, valamint zaklatás vétsége miatt a Veszprémi Járási Ügyészség.
2026. Február 02. 13:46, hétfő | Helyi
Új főigazgató a Pápai Gróf Esterházy Kórház élén
Dr. Révész János országos kórház-főigazgató 2026. január 1. napjával Dr. Mézesné Dr. Lőrinczi Enikő Tündét bízta meg a Pápai Gróf Esterházy Kórház és Rendelőintézeti Szakrendelő főigazgatói feladatainak ellátásával.
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

