Hírek
2011. Július 16. 16:11, szombat |
Helyi
Forrás: NOE, Konrad Adenauer Alapítvány, PÁNKE
Helyi Szövetség a családokért – Konferencia
NOE - Családbarát Önkormányzati díj
Hagyománynak mondható, hogy a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) a Népesedés Világnaphoz kötődően adja át Családbarát Önkormányzat díjait.
Az idei elismeréseket, 2011. július 15-én, a Konrad Adenauer Alapítvánnyal közösen szervezett „Helyi Szövetség a családokért” című szakmai konferencia keretében az Országház Főrendházi termében adta át a NOE.
Egyesületünk mindig felkarolta azokat a kezdeményezéseket, amelyek a családok életének jobbítását, a népesedési gondok enyhítését, a gyermekek életkörülményeinek javítását szolgálják. Az értékes, jó törekvéseket, gyakorlatokat közzé tesszük, példaként állítjuk a társadalom elé.
Ehhez szorosan kapcsolódik a település szintű összefogás – a helyi szövetségek életre hívása – a gyermekes családok életének jobbítására, a helyi munkavállalás segítésére. – forrás: www.noe.hu
A Pápai Nagycsaládosok Közhasznú Egyesülete (PÁNKE) is képviseltette magát a konferencián, ahol sok értékes, tanulságos beszédet hallhatunk magyar és német előadóktól. A konferenciákon, valamint a rendezvényeken való részvétel egy lehetőség, hogy egyesületünk életét erősítse, más városokból, vidékekről érkező tagok egymásra találhassanak, valamint az egyesületvezetők találkozhassanak. A jövőben is törekszünk arra, hogy jelen legyünk a NOE összes központi rendezvényén. A konferencián több egyesület-, önkormányzat képviselője is jelen volt.
Az idei elismeréseket: Cégénydányád, Dunaharaszti, Gyenesdiás, Gyula és Kétsoprony vehette át.
Krasztel Lászlóné elnök
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 08:24, péntek | Helyi
500 ezer forintos adomány a Mezőörsi KSE közösségétől a Fogyatékosok Nappali Intézménye számára
A Mezőörsi KSE labdarúgóklub tagjai és közössége 500 ezer forint adományt adott át az Ujvári János Református Szeretetszolgálat fenntartásában működő Fogyatékosok Nappali Intézménye részére.
2026. Január 30. 08:00, péntek | Helyi
Hétvégén ismét havazhat
A Bakonyban akár 6 centiméter is hullhat.
2026. Január 29. 19:17, csütörtök | Helyi
Kiderült, miért vannak még fent az ünnepi díszek a városban
Pápa városában a karácsonyi ünnepi díszek bontása technikai okok miatt késik. A város magasemelő gépe még decemberben meghibásodott, és az ünnepi időszakot követően tudta csak fogadni a szerviz a javításra.
2026. Január 29. 07:20, csütörtök | Helyi
Üzleteket fosztogatott a 18 éves pápai fiatal
Fiatal kora ellenére meglehetősen hosszú a bűnlajstroma.

