Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2024. Szeptember 25. 12:25, szerda | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Helikopterek zajától lesz hangos a pápai légtér

Helikopterek zajától lesz hangos a pápai légtér

Negyedik alkalommal ad otthont hazánk a Többnemzeti Helikopter Kiképző Központ (MHTC) által szervezett nemzetközi helikopter harcászati oktatóképző gyakorlatnak 2024. szeptember 30 – október 18. között.

A gyakorlat részeként a különböző típusú magyar és külföldi helikopterek speciális helikopter-harcászati feladatokat fognak végrehajtani alacsony magasságban és lakott területek közelében. A repülések főként Veszprém vármegyét és Somogy vármegye északi részét érintik, kiemelten Pápa város, a volt Kenyeri repülőtér és a Siófok-Kiliti repülőtér térségét, valamint az MH Böszörményi Géza Csapatgyakorlótér Parancsnokság gyakorló- és lőtereinek területét. A pilóták a kiképzés egyes feladatait közutak felett, alacsony magasságban teljesítik.

A tanfolyam ideje alatt helikopterek és harcászati repülőgépek intenzív hanghatása várható a nappali órákban. A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva törekszik arra, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát.

Az MH 47. Bázisrepülőtér köszöni a lakosság megértését és türelmét!

Fotó: Archív

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 03. 07:00, vasárnap | Helyi

Majális a múzeumban: kézműves programokkal, néptánccal és sok mosollyal telt meg a református udvar

Vidám forgatag, népzene, kézműves foglalkozások és családi programok várták az érdeklődőket szombat délután a Pannonia Reformata Múzeum udvarán, ahol idén is megrendezték a hagyományos Múzeumi Majálist.

2026. Május 02. 20:37, szombat | Helyi

Megrongálták a vasútállomás aluljárójában lévő galériát

Vandálok törtek-zúztak a pápai vasútállomás aluljárójában - derült Venczel Csaba önkormányzati képviselő Facebook posztjából.

2026. Május 01. 12:22, péntek | Helyi

Elballagtak Pápa végzős diákjai – megtelt ünneplő fiatalokkal a belváros

Május 1-jén ismét megrendezték Pápa egyik legszebb és legmeghatóbb hagyományát, a Városi Ballagást.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.