Hírek
2025. Február 28. 12:38, péntek |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Heizer Zoltánné szerint rég újra kellett volna nyitni a Huszár Közösségi Házat
A időközi választásra készülő, Fidesz-KDNP által támogatott jelölt varázsfüzetét is elővette mai sajtótájékoztatóján.
Vasárnap tartanak időközi választást Pápa 3-as számú választókerületében. A Fidesz-KDNP által támogatott Heizer Zoltánné a Közösen Pápáért Egyesület színeiben induló Kerti Györgyivel méretteti meg magát.
A mai sajtótájékoztatón dr. Kovács Zoltán országgyűlési képviselő felidézte, hogy korábban ismertették Heizer Zoltánné programját, amelyet szórólap formájában, röviden a körzet lakói számára is eljuttattak.
Heizer Zoltánné azt mondta, hogy eseménydús időszakot tudhat maga mögött, számos választópolgárral találkozott, nagyon sok biztatást kapva tőlük. A jelölt jó ötletnek nevezte a Huszár Közösségi Ház újranyitását, amelyet "már rég meg kellett volna tenni". Örömét fejezte ki, hogy közösen tudnak munkálkodni ezen jó ügy érdekében, ezért is tartotta fontosnak, hogy ő maga is kivegye a részét a takarítási munkákból. Hozzátette, számára új információ, hogy a civil szervezetektől hozzájárulást fognak kérni az épület fenntartásához.
Felidézte, hogy fánkolásra invitálták a körzet lakóit, nagy örömére szolgált, hogy szép számban el is mentek az emberek. Egy "varázsfüzetet" vitt magával, amelybe mindenki beleírhatta a kívánságát, tervét, ötletét, amelyet megvalósítana a körzetben. Ezek között voltak olyanok is, amelyek korábban nem jöttek szóba, így a Celli úti zebra ötlete, a környező utcák kátyúzása, vagy egy kutyafuttató létesítése. Csakugyan felmerült egy új játszótér létrehozása a Harangöntő utcában, illetve egy fedett közösségi tér kialakítása az Acsády pályánál, de többen jelezték a városrészi nap megrendezésének vágyát is.
Szintén a fánkoláson merült fel az Erkel iskola, a jövő generációjának támogatása, a jelenlévők csaknem százezer forintot gyűjtöttek össze az intézmény alapítványa számára.
Fotó: Varga András - Pápai Médiacentrum
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 13. 19:00, szombat | Helyi
Közösségi összefogásban csomagolták be az adományokat
A Pápai Polgárok immáron harmadik éve gyűjtik a felajánlásokat a pápai és a környékbeli rászoruló családok számára.
2025. December 12. 20:19, péntek | Helyi
A Youtube-on válaszol a polgárok helyi gazdaságot érintő kérdéseire Grőber Attila
Hétfőn fél 5-kor élőben válaszol a kérdésekre a polgármester.
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 12. 09:25, péntek | Helyi
Le akarta nyúlni a javításra átvett autót
Sajátjaként rendelkezett a javításra átvett autóval egy Pápa környéki férfi.

