Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2013. December 10. 07:59, kedd | Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság

Három hónap alatt 19 személyt loptak meg

Három hónap alatt 19 személyt loptak meg

A Pápai Rk. Vizsgálati Osztálya lopás vétség és bűntett, valamint jármű önkényes elvétele bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást a 29 éves S. Richárd pápai lakos és két társa ellen.

A nyomozás adatai szerint 2013. január 28-a és március 5-e között S. Richárd egyedül, esetenként pedig harmadmagával, a 22 éves O. Mikós pápai és a 19 éves B. Dániel lovászpatonai lakossal együtt 19 sértettet lopott meg, illetve próbált meglopni. Pápai garázsokba, hétvégi házakba törtek be, valamint szintén helyi ingatlanok tárolójából, lépcsőházakból, udvarból tulajdonítottak el többek között felniket, kerékpárokat, robogót, műszaki cikkeket, kéziszerszámokat, ékszereket, készpénzt, gázpalackot. Egy esetben egy több százezer forintos légpuskát is elvittek. A pápai ingatlanok mellett két veszprémi garázsba, és egy kupi műhelybe is betörtek. S. Richárd egy esetben egy ismerőse gépkocsiját is használta, annak tudta és beleegyezése nélkül. A rendőrök a nyomozás során több lopott tárgyat is megtaláltak és lefoglaltak, így azok visszakerülhettek jogos tulajdonosaikhoz.
A Pápai Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya a nyomozást lezárta és az ügy iratait 2013. december 5-én vádemelési javaslattal küldte meg a Pápai Járási Ügyészségnek.

Fotó: Pápai Rendőrkapitányság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 16:45, kedd | Helyi

2026:REFI - Újra megnyílt a Somogyi Galéria

2026. Június 16. 10:46, kedd | Helyi

Köztéri kamerákat szerelnek fel Pápán

Az egyik közlébe már került is belőlük.

2026. Június 16. 10:13, kedd | Helyi

Egyelőre lezárva marad a Plébánia sor

A Pápai Játékfesztivál miatt megváltozott belvárosi forgalmi rend egyelőre érvényben marad, javítják a szakemberek a kimozdult köveket.

2026. Június 16. 07:34, kedd | Helyi

Nagyacsádi gyermekek segítették a rendőrség munkáját, jutalmat kaptak

Két nagyacsádi gyermek fontos információval segítette a rendőröket egy eltűnt személy megtalálásában.