Hírek
2025. Január 27. 13:42, hétfő |
Helyi
Forrás: Veszprém Vármegyei Főügyészség
Halált okozó ittas vezetésért eltiltották, de újra autóba ült, szintén ittasan
Az ügyészség a bűnismétlés megakadályozása érdekében a 25 éves férfi bűnügyi felügyeletének elrendelését indítványozta.
A Pápai Járási Ügyészség indítványára a Veszprémi Járásbíróság nyomozási bírója a bűnügyi felügyeletét rendelte el annak a 25 éves férfinak, aki a megalapozott gyanú szerint a halált okozó ittas vezetés bűntette miatti elítélését követően, az eltiltás hatálya alatt ismét ittasan vezetett Pápán.
A rendelkezésre álló adatok szerint a közúti járművezetéstől 2021 áprilisában öt évre jogerősen eltiltott gyanúsított 2025. január 23-én éjszaka ittasan, érvényes vezetői engedély nélkül vezette ismerőse személygépkocsiját, aki mindeközben utasként a járműben tartózkodott. A rendőrök azonban a belvárosban igazoltatták, a férfi pedig, hogy a felelősség alól megpróbáljon kibújni, a gépkocsiban helyet cserélt az utasával.
Miután a vezetői engedéllyel soha nem rendelkező gyanúsítottat a korábbi elítélése sem tartotta vissza attól, hogy visszaesőként járművezetés az eltiltás hatálya alatt bűntettét, illetve különös visszaesőként ittas vezetés vétségét kövesse el, az ügyészség a bűnismétlés megakadályozása érdekében a bűnügyi felügyeletének elrendelését indítványozta, azzal, hogy a férfi a lakóhelyeként szolgáló ingatlant csak külön engedéllyel hagyhassa el.
A nyomozási bíró az ügyészség indítványával egyetértett, és a kényszerintézkedést négy hónap időtartamra elrendelte. A végzést a gyanúsított és a védő is tudomásul vette, így az véglegessé vált.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 16:45, kedd | Helyi
2026:REFI - Újra megnyílt a Somogyi Galéria
2026. Június 16. 10:46, kedd | Helyi
Köztéri kamerákat szerelnek fel Pápán
Az egyik közlébe már került is belőlük.
2026. Június 16. 10:13, kedd | Helyi
Egyelőre lezárva marad a Plébánia sor
A Pápai Játékfesztivál miatt megváltozott belvárosi forgalmi rend egyelőre érvényben marad, javítják a szakemberek a kimozdult köveket.
2026. Június 16. 07:34, kedd | Helyi
Nagyacsádi gyermekek segítették a rendőrség munkáját, jutalmat kaptak
Két nagyacsádi gyermek fontos információval segítette a rendőröket egy eltűnt személy megtalálásában.

