2024. április 19, péntek - Emma

2013. Augusztus 17. 21:33, szombat | Helyi sport
Forrás: nso.hu

Győzelem - A tabella élén a Pápa

Sikerült elrontania a Lombard Pápának a mezőkövesdiek örömét. Az első hazai pályán lejátszott nb1-es bajnoki mérkőzésüket követően ugyanis - Griffiths duplájának hála - pont nélkül mehettek zuhanyozni.

Első hazai élvonalbeli mérkőzésén lépett pályára az a Mezőkövesd, amelyik az előző fordulóban megszerezte első NB I-es góljait és győzelmét. Ezek után nem csoda, hogy a kilátogató 2500 néző hazai sikert várt Véber György együttesétől az ellen a Pápa ellen, amely az előző bajnokságban csak az utolsó fordulóban tudta biztosítani idei élvonalbeli tagságát.

Csakhogy Tóth Bálint csapata megtáltosodott az idei bajnokságban, s az eddigi három fordulóban hét pontot szerzett. Most sem pepecseltek sokat a pápaiak, már a negyedik percben vezetéshez jutottak, miután Kenesei Krisztián bal oldali beadását követően George Henri Griffiths bólintott hat méterről a kapu bal oldalába (0–1).

Az első negyedóra végén aztán Szűcs Lajos bravúrjain múlt, hogy nem született meg az egyenlítés, de előbb Farkas Balázs távoli, majd a kipattanóra lecsapó Balajti Ádám közeli lövését is védeni tudta. Újabb negyedóra elteltével azonban megduplázta előnyét a vendéggárda: Kenesei lövése után Szántai Levente még védeni tudott, de neki nem volt akkora szerencséje, mint korábban kapustársának, mert a kipattanóra Griffiths csapott le, s 14 méterről, középről, ballal a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0–2).

Ezzel nagyjából le is csorgott az első félidő, s az eredmény, meg a mutatott játék alapján nem csoda, hogy Véber György a szünetben két játékosát is lecserélte, de mindennek csak annyi hatása volt, hogy a második félidő elején Quintero majdnem a vendégek harmadik gólját szerezte meg.

Nem sikerült a hazaiaknak megismételniük a múlt héten, Kecskeméten bemutatott jó játékot, s nemhogy helyzetbe nem sikerült kerülniük, de nem sokkal később Orosz Márk is csak kevéssel lőtt a kapu felé. A mezőkövesdiek csak a csereként beállt Irhás Ignác lövését, illetve az ugyancsak csereember, Olasz Dénes fejesét tudták felmutatni ebben a játékrészben, de mindkettő elkerülte a kaput. Így aztán teljesen megérdemelten nyerte a meccset a Pápa, s állt a tabella élére.

Átadták a 33. számú főút 2x2 sávra bővített újabb szakaszát

Elkészült a 33. számú főút újabb szakasza, ezzel Debrecentől Látóképig 2x2 sávon közlekedhetnek a járművek - hangzott el az útszakasz csütörtöki átadó ünnepségén.

2024. Április 18. 14:30, csütörtök | Belföld

A kormány szerint a vendégmunkások nem fogják kiszorítani a magyarokat a magyar munkahelyekről

A vendégmunkások nem fogják kiszorítani a magyarokat a magyar munkahelyekről - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön a Kossuth rádió műsorában.

2024. Április 18. 14:29, csütörtök | Belföld

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön a Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.

2024. Április 18. 14:27, csütörtök | Belföld