Hírek
2019. Január 28. 07:24, hétfő |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Független jelöltként indulna az amerikai elnökválasztáson a Starbucks volt elnök-vezérigazgatója
Független jelöltként indulna a 2020-as amerikai elnökválasztáson Howard Schultz, a Starbucks kávéházlánc volt elnök-vezérigazgatója.
"Nagyon komolyan gondolkodom azon, hogy indulok az elnökségért" - jelentette ki Schultz a CBS televízió 60 perc című heti magazinműsorának vasárnap esti adásában.
Schultz arról beszélt, hogy "a kétpártrendszeren kívül, centrista függetlenként" indul majd az elnökségért folyatott versenyen. Mondatát nem feltételes módban, hanem jövő időben fogalmazta meg, ebből elemzők azt szűrték le, hogy Schultz már nemcsak fontolgatja, hanem el is döntötte az indulását.
A 65 éves Schultz a műsorban úgy jellemezte önmagát: "egész életében demokrata párti" volt, ám sem a demokratákkal, sem a republikánusokkal nem ért egyet, mert szerinte egyik párt sem a népet szolgálja. "Súlyos időket élünk" - fogalmazott, és azt állította, hogy nemcsak a jelenlegi elnök nem alkalmas a feladatára, hanem mindkét párt - az emberek szolgálata helyett - politikai bosszúkkal foglalkozik minden egyes nap.
Arra az újságírói kérdésre, hogy indulásával vajon nem vesz-e el szavazatokat a demokrata párti elnökjelölttől, Schultz nem adott választ. "Én azt akarom, hogy a győztes az amerikai nép legyen. Amerika győzelmét akarom látni" - mondta, leszögezve, hogy számára nem fontos, hogy a leendő elnök republikánus, demokrata párti, libertárius vagy éppenséggel független lesz.
Howard Schultz korábban a The New York Times amerikai napilapnak is interjút adott, amelyben szintén azt állította, hogy az amerikai pártrendszer tönkrement, a pártok nem a nép érdekeit tartják szem előtt. Idézte a Gallup közvélemény-kutató intézet egyik minapi felmérését, amely szerint a megkérdezettek 42 százaléka politikailag függetlennek tartja magát.
Esetleges indulását a Demokrata Párt berkeiben ellenérzéssel fogadták, feltételezve, hogy a demokrata párti elnökjelölttől vesz majd el szavazatokat és ezzel hozzájárulhat Donald Trump második elnökválasztási győzelméhez. Vasárnapi számában a The New York Times megszólaltatta a párt Washington állami elnöknőjét, Tina Podlodowskit, aki azt üzente Schultznak: egyet tehet, ne induljon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.

