Hírek
2012. Augusztus 21. 15:19, kedd |
Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság
Felgyújtotta házát, majd a kocsmába ment
Sajátos módját választotta augusztus 20-án egy pápai férfi annak, hogy megszabaduljon romos otthonától.
Augusztus 20-án délután a rendőrök egy Pápához tartozó település (Kéttornyúlak) egyik családi házához indultak, mivel annak tetőszerkezetéből erős füst gomolygott. A helyszínen már folytak az oltási munkálatok. A tűzoltóknak sikerült megakadályozniuk, hogy a lángok átterjedjenek a szomszédos házakra, és a lakásban levő két gázpalackot is időben ki tudták vinni az épületből.
A szomszédok a kiérkező járőröknek elmondták, hogy az egyedül élő, 61 éves házigazda nem sokkal azelőtt ment el otthonról egy táskával a kezében, hogy észrevették a tetőről felszálló füstöt. A férfit a helyi presszóban találták meg a rendőrök, ahol rögtön bevallotta: ő gyújtotta meg a padlásán felhalmozott ruhaneműket, papírokat. Mindezt azért tette, mert már nem kívánt tovább a romos épületben lakni. Ahogy lángra kaptak a lomok, elhagyta otthonát és a kocsmába ment italozni.
A zavartan viselkedő férfit a rendőrök előállították a Pápai Rendőrkapitányságra. Ellene közveszély okozás bűntettének kísérlete miatt folyik a nyomozás, jelenleg azonban pszichiátriai kezelés alatt áll.
Video: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 07:21, hétfő | Helyi
Pápai polgárőrök segítettek egy földön fekvő férfin
2025. December 07. 19:19, vasárnap | Helyi
Már a második gyertya is világít a Fő téren
Advent második vasárnapján is várták programok a karácsonyra készülődőket Pápán.
2025. December 07. 18:35, vasárnap | Helyi
Közösségi fenyődíszítés az Erzsébetvárosban és a Felsővárosban
2025. December 06. 14:52, szombat | Helyi
Gyorshajtáson kapták a Mikulást a pápai rendőrök
Csótnál csípték meg a Télapót az egyenruhások, az nem derült ki, hogy büntetést kapott-e a Mikulás.

