Hírek
2014. December 11. 11:44, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Évtizedes problémát oldanak meg a Gróf úton
Folytatódik a járdafelújítás Pápán. Ezúttal a Gróf út Második és Vasvári utca közötti szakasza újul meg. A járdát ki is szélesítik, hogy az érintett szakasz lakói gépjárműveikkel meg tudják közelíteni ingatlanjukat.
A Bakony-ér hídja miatt meglehetősen magas az út töltése az említtett részen, ezért csapadékosabb időben szinte lehetetlen volt az ingatlanokat járművel megközelíteni. A járda felújításán túl erre az évtizedes problémára is megoldást nyújt az önkormányzat beruházása. Császár Endre, a térség önkormányzati képviselője elmondta, a munkálatok összköltsége 2,2 millió forint, mely Pápa Város Önkormányatának idei költségvetését terheli. A képviselő hozzátette: a térségben további fejlesztések várhatók. - A közelmúltban szakemberek bevonásával körbejártuk a körzetet, minden utcában megnéztük a járdák, utak és a vízelvezetés, valamint a fák állapotát. Az általunk feljegyzett problémákat kiegészítjük a lakossági észrevételekkel, majd ezt követően kezdődhetnek meg a fejlesztések - mondta el Császár Endre.
Molnár Istvántól, a Városfejlesztési Osztály vezetőjétől a Gróf úti járdaépítéssel kapcsolatban megtudtuk, a 4 méter széles és 70 méter hosszú járdaszakasz egységes kialakítású lesz, a terület térburkolatot kap. A járda közepén egy vápa fogja majd a csapadékvizet elvezetni, két víznyelő akna segítségével. Az osztályvezető hangsúlyozat, a felújított szakasz járdának fog minősülni, tehátgépjárművel kizárólag engedéllyel lehet majd ráhajtani. A munkák befejezését a jövő hét közepére ígérik a szakemberek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 20:37, szombat | Helyi
Megrongálták a vasútállomás aluljárójában lévő galériát
Vandálok törtek-zúztak a pápai vasútállomás aluljárójában - derült Venczel Csaba önkormányzati képviselő Facebook posztjából.
2026. Május 01. 12:22, péntek | Helyi
Elballagtak Pápa végzős diákjai – megtelt ünneplő fiatalokkal a belváros
Május 1-jén ismét megrendezték Pápa egyik legszebb és legmeghatóbb hagyományát, a Városi Ballagást.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Május 01. 09:00, péntek | Helyi
Gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán
Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a 75 éves nővel szemben, aki tavaly januárban gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán.

