Hírek
2025. Június 17. 09:45, kedd |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Európa csúcsán a pápai Wölfinger Ákos
A Hollandiában megrendezett ifjúsági Európa-bajnokságon ismét a dobogó tetejére állhatott a pápai sportoló.
A Funkcionális Fitnesz egy fiatal, nagyon népszerű és látványos versenyzési sport, mely több olimpiai sportág kihívásait vegyíti kevert formában (talaj- és szertorna, atlétika, súlyemelés, úszás, kerékpározás, evezés, sífutás stb…).
A Funkcionális Fitnesz 6 tesztben méri komplexen a sportolók képességeit (Állóképesség, Erő, Saját testsúlyos, Ügyesség, Kevert, Teljesítmény). Mozgásanyaga igen széles és magában foglalja az állóképességi sportok (futás, úszás, kerékpározás, evezés, sífutás stb..), a gimnasztika és torna (saját testsúlyos gyakorlatok: húzódzkodás, feltornászkodás, tolódzkodás, kötélmászás, kézenállás, kézenjárás, kézenállásból nyomás stb.), valamint az erőgyakorlatok (erőemelés: felhúzás, guggolás; súlyemelés: lökés, szakítás; különböző rendhagyó ellenállásokkal végezhető feladatok: Kettlebell, kézi súlyzó, medicin labda, homokzsák, szán stb…) magas szintű elemeit.
A pápai Wölfinger Ákos a 13-14 évesek között bizonyult a legjobbnak! Tavaly világbajnoki címet is ünnepelhetett a fiatal versenyző.

Fotó:Nemzeti Funkcionális Fitneszversenyzési Sportági Szövetség - Neffisz
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 16:00, csütörtök | Helyi
Két igényes kávézó is bezárt a héten Pápán
Előbb a főtéri Szomszéd Kávézó és Rendezvényhelyszín, most pedig a HeloVelo Bike & Cafe tette közzé, hogy nincs folytatás.
2026. Június 18. 12:04, csütörtök | Helyi
Elütöttek egy nőt a Korona utcában
Nem sokkal ezelőtt baleset történt a Korona utcában, gyalogátkelőhelyen ütöttek el egy nőt, aki babakocsit tolt.
2026. Június 18. 09:35, csütörtök | Helyi
Idén is tartanak ünnepséget a Somlón, a Magyar Szabadság Napján
Tavaly Magyar Péter is jelen volt az alkalmon.

