Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2016. Március 03. 08:55, csütörtök | Helyi
Forrás: idokep.hu, met.hu

Este érkezik a márciusi hó!

Este érkezik a márciusi hó!

5-10 cm-nyi tapadós hóréteget helyez kilátásba a met.hu Magyarország nyugati megyéiben.

NYUGATON VEGYES HALMAZÁLLAPOTÚ CSAPADÉK

A késő esti óráktól péntek reggelig a Nyugat-Dunántúlon az eső mellett havas eső, havazás is várható: főként Vas és Zala megyében illetve Győr-Moson-Sopron, Veszprém és Somogy megye nyugati részén 5-10 cm vizes, tapadó hó hullhat. Délnyugaton a nagyobbrészt esőben, havas esőben lehulló csapadék összege meghaladhatja a 15-20 mm-t.

A legtöbb csapadék a Nagykanizsa-Tatabánya tengelyen várható. Intenzív csapadékhullás idején várhatóan az eső átmegy vizes havazásba. Így többfelé képződhet átmenetileg tapadós hóréteg. Erre legnagyobb esély az Alpokalján, valamint a 300 m feletti területeken lesz, de síkvidékeken is reális esélye van akár több cm tapadós, vizes, nehéz hórétegnek.

VIHAROS SZÉL

Csütörtök késő estétől péntek kora délutánig a Dunántúl nyugati felén az északi, északnyugati szelet 60-75 km/h közötti széllökések kísérhetik.

A kép illusztráció (origo.hu)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 18:09, kedd | Helyi

Kulja András járt választókerületünkben

A Tisza Párt politikusa, Kulja András a Veszprém vármegyei 4-es választókerületben járt, ahol Ujvári Szilvia országgyűlési képviselőjelölttel közösen találkozott helyiekkel.

2026. Március 16. 18:22, hétfő | Helyi

Megszüntették a büntetőeljárást Győrffy Balázs ügyében

Megszüntette a büntetőeljárást a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a korábbi Fidesz-es európai parlamenti képviselő, Győrffy Balázs ügyében – írta meg a 24.hu.

2026. Március 16. 12:00, hétfő | Helyi

Ők kaptak idén városi kitüntetést Március 15-én

2026. Március 16. 11:30, hétfő | Helyi

Lehet-e kampányrendezvényt tartani oktatási intézményben?