Hírek
2018. Január 22. 15:13, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Emlékfal tiszteleg a néhai pápai helytörténészek emléke előtt
Ma délután leplezték le azt az emlékfalat a Jókai Mór Városi Könyvtárban, mellyel a pápai helytörténeti kutatóknak állítanak emléket.
Polovitzerné Antal Mónika könyvtáros köszöntötte a szép számú egybegyűltet, a könyvtár olvasótermében. - Felbecsülhetetlen az a munka, amit a helytörténeti kutatók végeznek. Cél a helyi múlt értékeinek feltárása, őrzése és továbbadása. Műveik alapul szolgálnak a helyi emlékezet megőrzésének, ezáltal pedig a helyi identitás erősítésének - fogalmazott a könyvtáros beszédében, köszönetet mondva László Szabolcsnak, az emlékfal ötletgazdájának és azoknak, akik megvalósították a gondolatot.
Áldozó Tamás polgármester arról beszélt, hogy mit jelentett az emlékfalra írt tizennégy név, ez a tizennégy nagyszerű ember a városnak. - Egy dologban valamennyien megegyeztek. Abban, hogy nagyon szerették Pápát. Éppen ezért sohasem voltak restek, hogy ezért a városért dolgozzanak - fogalmazott a városvezető hozzátéve, a hagyomány pontos ismerete szükséges ahhoz, hogy a saját kultúránkat, saját örökségünket meg tudjuk különböztetni minden más örökségtől, ez tesz alkalmassá bennünket arra, hogy büszkék legyünk arra, amit örököltünk.
Lászlóné Füredi Evelin, László Szabolcs felesége képviselte férjét, az emlékfal ötletgazdáját a rendezvényen. Megtudtuk tőle, hogy férje nagyon jó barátságot ápolt Fejes Sándorral. A helytörténész halála után úgy érezte, hogy az életét és munkásságát be kellene mutatni, hogy az utókor számára is megismerhető legyen. Innen jött az emlékfal gondolata, melyhez Hermann István könyvtárigazgató partner volt, így a könyvtár falai között kaphatott méltó helyet az emlékfal.
Az emlékfalon Somfainé Pados Mária, Dr. Mithay Sándor, Jelencsik Sándor, Németh Tibor, Rajczi Pál, Szalai Antal, Erdélyi Gyula, Kövy Zsolt, Nádasdy Lajos, Dr. Tungli Gyula, Dr. H. Szabó Lajos, Fejes Sándor, Heitler László és Huszár János neve szerepel.
A könyvtár előadótermében kiállítás mutatja be az emlékfalon szereplő helytörténészek életútját.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 10:00, szombat | Helyi
Úgy tűnik, 6 név lesz a pápai és környékbeli szavazólapokon
A Fidesz, a Tisza, a DK és a Mi Hazánk mellett a Jobbik és az MKKP is leadta az induláshoz szükséges mennyiségű ajánlást, igaz, utóbbi kettő szervezet jelöltjének nyilvántartásba vétele még nem jogerős.
2026. Március 07. 07:00, szombat | Helyi
Több pápai közlekedő akadályozta a szirénázó, balesethez igyekvő rendőrautót - Videó
2026. Március 06. 19:23, péntek | Helyi
Súlyosan bántalmazta terhes élettársát a pápai férfi
A pápai nyomozók kezdeményezik a súlyos testi sértést elkövető férfi letartóztatását.
2026. Március 06. 18:35, péntek | Helyi
InfoPápa Podcast - Beszélgetés Nardai Péterrel
Szalóky Zsolt beszélgetett Nardai Péterrel, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselőjelöltjével.

