Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2024. Január 22. 08:17, hétfő | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Emberölés vádjával állhat bíróság elé a lovászpatonai nő

Emberölés vádjával állhat bíróság elé a lovászpatonai nő

A Veszprémi Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte a letartóztatását annak a 28 éves nőnek, akivel szemben tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt indult büntetőeljárás.

A megalapozottan gyanú szerint a nő 2023. december 24. és 2023. december 29. közötti időben, egy Pápa környéki faluban, kertjében megszülte gyermekét, majd az újszülöttet egy kabátba tekerte, és az udvaron egy gumiabroncsba rejtette, amit egy zsákkal fedett le, majd a gyermeket szándékosan magára hagyta.

A nyomozó hatóság a 2024. január 16. napján foganatosított szemle során a fenti helyen a gyermeket megfagyva, holtan találta meg.

A bíróság a gyanúsított letartóztatását a szökés, elrejtőzés, a bizonyítás meghiúsítása, illetve bűnismétlés veszélye miatt látta indokoltnak.

A végzés nem vált véglegessé.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi

Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt

Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi

Negyven év a harcművészet szolgálatában

2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi

Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket

Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.

2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi

Fókuszban a megelőzés Pápán

A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.