Hírek
2017. November 11. 18:31, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Elszállították a világháborús gránátokat Székesfehérváron, a lakók hazatérhettek
Visszatérhettek otthonukba azok a székesfehérváriak, akiknek második világháborús lövedékek miatt kellett szombaton napközben elhagyniuk a Nyitrai utcát
- mondta Markovics Zita, a honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs vezetője az MTI-nek. Pénteken gázvezetéket fektető munkások találtak rá a gránátokra. Aznap a tűzszerészek már elszállítottak három 82 milliméteres szovjet aknavető gránátot, ám szombaton a terület átvizsgálása során találtak még további 11-et, továbbá egy német ködgránátot, három gyalogsági lőszert és 20 deka kiegészítő lőportöltetet - közölte a kommunikációs vezető.
A második világháborús robbanótesteket a tűzszerészek a központi gyűjtőhelyre vitték.
A terület átvizsgálásának idejére az összesen 20 környéken lévő épületből szombat délelőtt kiköltöztetett 67 ember 15 órakor visszatérhetett otthonába - tette hozzá Markovics Zita.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

