Hírek
2021. Január 21. 09:13, csütörtök |
Helyi
Forrás: Veszprém Megyei Főügyészség
Elhanyagolta befogadott kutyáját, állatkínzás miatt vádolják
Állatkínzás vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség egy nő ellen, akinek kutyája a hónapokon át tartó elhanyagolás következtében végül súlyos állapotban került az állatvédők oltalma alá
A vádirat szerint 46 éves, Veszprém környéki faluban lakó nő pár évvel ezelőtt fogadott be egy közepes termetű kóbor ebet otthonába, megfelelő tartásáról azonban már nem gondoskodott. A kutya nem kapott chipet, nem kapta meg a szükséges oltásokat, illetve az elkövető a betegségeit sem kezeltette. Az állat több hónapos folyamat eredményeként kialakuló számos súlyos betegséget szerzett, bőrdaganata, lágyéksérve alakult ki, bőrgyulladása volt, és nagy fájdalommal járó idült hallójáratgyulladásban is szenvedett.
2020 augusztusában elszökött a gazdájától, mely után röviddel, a már nagyon rossz állapotban lévő kutyára állatvédők találtak rá, rögtön állatorvoshoz vitték, ahol megműtötték.
A nő az eljárás során lemondott a kutyáról, amely egy állatvédelmi alapítványnál került elhelyezésre.
A nő által tanúsított nemtörődömség, hanyagság maradandó egészségkárosodást, végső soron pedig az állat pusztulását is okozhatta volna.
Az ügyészség a kutya gazdájával szemben tárgyalás mellőzésével büntetővégzésben végrehajtásában felfüggesztett fogházbüntetés kiszabására tett indítványt a Veszprémi Járásbíróságnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 18:09, kedd | Helyi
Kulja András járt választókerületünkben
A Tisza Párt politikusa, Kulja András a Veszprém vármegyei 4-es választókerületben járt, ahol Ujvári Szilvia országgyűlési képviselőjelölttel közösen találkozott helyiekkel.
2026. Március 16. 18:22, hétfő | Helyi
Megszüntették a büntetőeljárást Győrffy Balázs ügyében
Megszüntette a büntetőeljárást a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a korábbi Fidesz-es európai parlamenti képviselő, Győrffy Balázs ügyében – írta meg a 24.hu.

