Hírek
2018. Február 16. 18:23, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), police.hu
Elfogták a betörőket a pápai rendőrök
Egy családi ház garázsába tört be Bében egy helyi 43 éves férfi és fiatalkorú társa. A körzeti megbízottak mindkettőjüket előállították.
A sértett 2018. január 27-én értesítette a rendőrséget arról, hogy a napokban betörtek ingatlanjának garázsába, ahonnan gázpalackokat és kályhacsöveket loptak el. A helyi körzeti megbízottak az adatgyűjtés eredményeként 2018. február 14-én, délelőtt Bében igazoltattak egy 16 éves helyi fiatalt, majd hamarosan Nagygyimóton intézkedtek egy 43 éves bébi tartózkodási helyű férfival szemben.
A bűncselekmény feltételezett elkövetőit előállították a Pápai Rendőrkapitányságra, ahol gyanúsítottként beismerő vallomást tettek. Elmondták, hogy 2018. január végén este Bében együtt bementek a sértett udvarába, ahol a garázson levő lakatot lefeszítették, majd a helyiségből két gázpalackot és kályhacsöveket tulajdonítottak el tízezer forintot meghaladó értékben. A lopott tárgyakat a rendőrök egy vanyolai házban foglalták le, ahova a 43 éves férfi vitte azokat.
A gyanúsítottak ellen lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás a Pápai Rendőrkapitányságon. A tulajdonos visszakapta az ellopott tárgyakat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 17. 15:56, szerda | Helyi
Tinédzserek verekedését vették videóra a Kisligetben
A verekedésben többen is részt vettek, az egyik fiú édesanyja posztolta ki a balhéról készült videót.
2025. December 17. 15:30, szerda | Helyi
Két hatóság is körözte a 48 éves Pápa környéki férfit
A rendőrök a Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetbe szállították.
2025. December 17. 08:06, szerda | Helyi
Jelentős mennyiségű élelmiszeradományt gyűjtött a pápai Fidesz
Közel egy millió forint értékű adományt tudnak rászorulók számára átadni, még az ünnep előtt.

