Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2021. Április 30. 08:03, péntek | Belföld
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Éjfélig kitolódik a kijárási tilalom kezdete, holnap nyitnak az éttermek belső terei

Éjfélig kitolódik a kijárási tilalom kezdete, holnap nyitnak az éttermek belső terei

Szombat reggeltől életbe lépnek az újabb lazítási intézkedések: éjfélre módosul a kijárási tilalom kezdete, a boltok és a vendéglátóhelyek 11-ig lehetnek nyitva, a védettségi igazolvánnyal pedig több helyre is be lehet menni.

Biztosan meglesz a 4 millió beoltott

A miniszterelnök szerint annyira közel vagyunk, hogy nem kétséges, hogy szombattól folytatódhat a nyitás.

Szombat reggeltől életbe lépnek az újabb lazítási intézkedések: éjfélre módosul a kijárási tilalom kezdete, a boltok és a vendéglátóhelyek 11-ig lehetnek nyitva, a védettségi igazolvánnyal pedig több helyre is be lehet menni: a vendéglátóhelyek belső tereibe, szállodákba, edzőtermekbe, állatkertbe, vadasparkba, múzeumba, színházba, moziba és könyvtárba. És meccsekre is lehet menni. Ezekre a helyekre a kiskorúak is bemehetnek.

Orbán Viktor reggel a Kossuth Rádióban azzal indokolta, hogy csütörtök este 3,9 millió beoltottnál zártak, ezért biztosak benne, hogy szombatra meglesz a 4 millió, amihez a következő lazítást kötötték.

Már 4,5 millió oltottnál is lehet újabb nyitás

A miniszterelnök azt mondta, nincs arról döntés, hogy 4,5 millió oltottnál, vagy 5 millió oltottnál nyitnak-e tovább.

Esküvőkön nem kell igazolvány

Azt mondta a miniszterelnök, hogy a lagzikon nem akarják szétvágni a násznépet, ezért nem kell majd védettségi igazolvány a lakodalmakon.

Ma még lehet Pfizert kapni, aztán hetekig nem

Az érettségi után a vakcinát a 16-18 évesek kapják. Ekkortól Orbán szerint az idősebbeknek nem fog jutni Pfizer

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld

Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz