Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2020. Március 15. 12:46, vasárnap | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Mindenkit arra kérnek, hogy tartsák otthon óvodás és bölcsődés gyermekeiket is

Mindenkit arra kérnek, hogy tartsák otthon óvodás és bölcsődés gyermekeiket is

Egyelőre nem zárják be a pápai óvodákat és bölcsődéket, de mindenkit arra kérnek, hogy készüljenek fel erre a helyzetre is a következő napokban.

A Városházán egyeztetéseket folytattak a pápai intézmények vezetőivel. Az egyeztetés résztvevőivel telefonos kapcsolatban volt a házi karanténban lévő Áldozó Tamás polgármester.

- Az óvodák és a bölcsődék bezárásáról a polgármester hozhat döntést. Az intézményvezetőkkel közösen az a döntés született, hogy egyelőre nem zárnak be a pápai bölcsődék és óvodák, viszont arra kérik a szülőket, hogy ha megtehetik, ne vigyék gyermekeiket közösségbe, maradjanak otthon.

- Kiemelten kérik, hogy ha a család valamelyik tagja járt a kormányrendeletben meghatározott öt ország (Irán, Kína, Dél-Korea, Olaszország és Izrael) valamelyikében, akkor mindenképpen tartsák otthon gyermekeiket is.

- Akik nem tudják megoldani gyermekük felügyeletét, gyermekeik mehetnek óvodába és bölcsődében, teljes munkaidőben, kis csoportos ügyeletet tartanak az intézmények.

- A járványhelyzet tovább rosszabbodhat, ez esetben valószínűleg teljesen be fogják zárni az óvodákat és a bölcsődéket, arra kérik a szülőket, hogy erre készüljenek a következő napokban.

- A szülőktől a gyermekeket az ajtóban veszik el a nevelők, szülők nem mehetnek be az óvodákba és a bölcsődékbe, amelyekben nagy gondot fordítanak a higiéniára.

- Bezár az idősek napközije.

- A fogyatékosok nappali intézete az óvodákhoz hasonló ügyeletet tart.

- Az önkormányzat teljesíti a gyermekétkeztetésben vállalt kötelezettségeit, az ételt azonban nem az óvodából, hanem az óvodai konyhából tudják elvinni a szülők, az ott biztosított edényekben. Az iskolában étkeztetést sem lehet végezni, a Nátus konyha épületében lesz lehetőség étkezni az iskolai ügyelet idejében, vagy lesz lehetőség elvinni onnan az ételt.

- Hétfőtől a polgármesteri hivatalban a személyes ügyfélfogadás szünetel, csak indokolt, halaszthatatlan ügyekben lehet személyesen egyeztetni, előre egyeztetett időpontban. Telefonon és e-mailben kell ügyet intézni.

- A múzeumok, könyvtár, a JMSZK, a Városi Piac és a Várkertfürdő helyzetéről a jövő héten döntenek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 11:09, kedd | Helyi

Pápára is került az új mentőautókból

Takács Péter egészségügyi államtitkár adta át a Pápai Mentőállomás vezetőjének az új gépjármű kulcsát.

2026. Január 20. 09:43, kedd | Helyi

Gyönyörű a sarki fénnyel díszített pápai Fő tér!

Magyarországon ritkán látható égi jelenséget örökített meg a pápai fotográfus.

2026. Január 20. 09:36, kedd | Helyi

A szolidaritási adó újabb emelését bírálta Molnár Bálint

Sajtótájékoztatót tartott a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje, aki a 2026-os költségvetéshez kapcsolódó szolidaritási adó emelését és annak önkormányzatokat érintő hatásait bírálta.

2026. Január 19. 07:48, hétfő | Helyi

Takács Péter kihívásként éli meg, hogy a szülőföldjén élőket szolgálhatja

A Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje hosszabb interjút adott a Pápai Iránytűnek.