Hírek
2014. Január 16. 14:59, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Egy pápai férfi döntötte le autójával a győri Radnóti-szobrot
Pénzbírsággal sújtotta és eltiltotta a járművezetéstől a Győri Rendőrkapitányság Szabálysértési Hatósága azt a fiatalembert, aki november közepén autóval ledöntötte a város határában álló Radnóti-szobrot.
A rendőrség honlapján csütörtök reggel közöltek szerint a 24 éves pápai férfit a közúti közlekedés rendjének megzavarása miatt marasztalták el jogerősen. A büntetés pontos mértékét nem közölték, de az MTI információja szerint a pápai férfinak 50 ezer forintot kell fizetnie és három hónapig nem ülhet a volán mögé.
Mint arról akkor az MTI beszámolt, a rongálás felfedezése után egy nappal adta fel magát a rendőrségen a férfi, aki elmondta: egy győri szórakozóhelyre tartott, de a helyismeret hiánya és az erős köd miatt letért az útról és a szobornak hajtott. Amikor a szomszéd faluban kiürült az autó tankja, utasával együtt buszra szálltak és hazautaztak.

Az eset után napokkal jelentette be a győri önkormányzat, hogy ismét kifaragtatja Melocco Miklóssal a szobrot, amely annak a helynek a közelében áll, ahol Radnóti Miklóst megölték. Így várhatóan november 9-én, a költő halálának hetvenedik évfordulóján ismét állhat a műalkotás.
Fotó: mno.hu, kisalföld.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:13, péntek | Helyi
Bejelentették Takács Péter választókerületi elnökségét Pápán
Várhatóan az egészségügyi államtitkár lesz a Fidesz-KDNP képviselő-jelöltje a jövő tavasz országgyűlési választáson.
2025. December 04. 19:52, csütörtök | Helyi
Angliában élő távoli rokon segített a pápai férfinak lakáshoz jutni
Az albérletben élő Gábort angliai rokona egy saját otthonnal ajándékozta meg.
2025. December 04. 18:10, csütörtök | Helyi
Gyűjtés indult a pápai újszülött osztály támogatására
Egy új, korszerű sárgaságmérő készüléket vásárolnának a pápai kórház újszülöttosztálya számára, a Pannonia Reformata Múzeum által elindított adománygyűjtés során.

