Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2017. Szeptember 21. 09:06, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Egy lépéssel közelebb a katonai emlékműhöz

Egy lépéssel közelebb a katonai emlékműhöz

A Celli úti körforgalomba tervezett MIG-21 emlékmű kapcsán Áldozó Tamás polgármester aláírta a tervezési szerződést.

Mint ismeretes, Kovács József önkormányzati képviselő javaslatára, a kecskeméti emlékmű mintájára városunkba is "visszatér" a repülőtéren egykor szolgálat teljesítő gép, hogy újra az ég felé fordítsa tekintetét. A legutóbbi képviselő-testületi ülésen a polgármester bejelentette, aláírta a tervezői szerződést, így egy lépéssel közelebb kerültünk a sokak által várt emlékmű megvalósításához.

Az 1971-ben Pápán szolgálatba állt MIG-21-es előkészítését jelenleg is végzik, kiszerelik a hajtóművet és az egyéb, immáron feleslegessé vált alkatrészeket, majd egy több rétegű, időtálló festékréteget kap a gép.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 02. 20:37, szombat | Helyi

Megrongálták a vasútállomás aluljárójában lévő galériát

Vandálok törtek-zúztak a pápai vasútállomás aluljárójában - derült Venczel Csaba önkormányzati képviselő Facebook posztjából.

2026. Május 01. 12:22, péntek | Helyi

Elballagtak Pápa végzős diákjai – megtelt ünneplő fiatalokkal a belváros

Május 1-jén ismét megrendezték Pápa egyik legszebb és legmeghatóbb hagyományát, a Városi Ballagást.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Május 01. 09:00, péntek | Helyi

Gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán

Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a 75 éves nővel szemben, aki tavaly januárban gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán.