Hírek
2011. December 31. 06:44, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Drágább üzemanyagárakat hoz a január
A 2 százalékpontos áfa-emelés miatt drágulnak az üzemanyagok.
A holtankoljak.hu számításai szerint az áfaemelés hatására a mostani árakhoz képest mintegy hat forinttal, 406-408 forintra nő a benzin átlagára, míg a gázolaj ára 4 forinttal, 426-428 forintra emelkedik.
A MOL múlt héten emelte bruttó 5 forinttal a 95-ös benzin literenkénti árát, a gázolaj ára nem változott. A január elsejétől érvénybe lépő adóemelések hatására már vasárnap újabb emelésekre kell készülni.
Közben súrolja a 100 dolláros szintet az amerikai könnyűolaj hordónkénti jegyzése a szabadpiacon, ezzel sorban a harmadik évét is emelkedéssel zárhatja. A közel-keleti feszültség nem javul, mely a legrosszabb szcenárió szerint akár az országból származó szállítmányok megakadását is okozhatja, miközben az élénkülő amerikai gazdaságban növekszik a nyersanyag iránti kereslet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 15:00, szombat | Belföld
Hegedűs Zsolt: a kórházak legyenek tiszták, biztosítsák az alapvető higiénés feltételeket!
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

