Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2012. December 20. 18:08, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Díjat adományozott a Demokratikus Koalíció

Díjat adományozott a Demokratikus Koalíció

A helyi demokráciáért díjat elsőként a Napló pápai szerkesztőségének adományozta a párt.

Csütörtökön délelőtt sajtótájékoztatót tartott a DK Veszprém megye 4. számú választókerületének elnöksége. Kerecsényi Zoltán, a frissen megválasztott elnök elmondta, szerdán átadták az általuk az elmúlt hónapok során összegyűjtött ajándékokat a pápai hajléktalanszálló lakóinak egy karácsonyi ünnepség keretében. Szervezete ajándékait, gyűjtött adományait. - A mintegy tízzsák ruhanemű, több doboz vadonatúj lábbeli átadója karácsonyi verses-zenés összejövetelen, fehérasztal mellett zajlott. Az eseményen részt vettek a gondozási központ vezetői,valamint a Pápára települt NATO - Nehéz Légiszállító Ezred parancsnoka és kedvesfelesége, akik szintén ajándékaikat hozták el a hajléktalan embereknek - mondta a politikus.

A Demokratikus Koalíció helyi szervezete díjat alapított az esztendő folyamán “A helyi demokráciáért”– néven. A díjat olyan ember vagy közösség kaphatja meg évente, amely többek közt példaértékű munkát végez a helyi civil és politikai együttműködésért, aki erőfeszítéseket tesz a helyidemokráciáért, a demokratikus működésekért, s fontosnak tartja az emberek, a közösségekrészvételét a döntéshozatali folyamatokban. A díjra minden polgár tehetett javaslatot.

A Demokratikus Koalíció Veszprém megye 4. sz. választókerületi Szervezete “A helyi demokráciáért”-Díjat idén első ízben adományozta a Napló napilap pápai szerkesztősége részére!

Kerecsényi Zoltán indoklásában elmondta, a lap minden helyi politikai és civil közösségnek, közéletiszereplőnek, s az egyszerű embereknek egyaránt egyenlő feltételekkel, elfogulatlanul, demokratikuselvek szerint lehetőséget biztosított és biztosít a megjelenésre - ezért esett rá a választás.


A díjat Nagy Imre, a Napló újságírója vette át

Címkék: dk

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 10:00, szombat | Helyi

Úgy tűnik, 6 név lesz a pápai és környékbeli szavazólapokon

A Fidesz, a Tisza, a DK és a Mi Hazánk mellett a Jobbik és az MKKP is leadta az induláshoz szükséges mennyiségű ajánlást, igaz, utóbbi kettő szervezet jelöltjének nyilvántartásba vétele még nem jogerős.

2026. Március 06. 19:23, péntek | Helyi

Súlyosan bántalmazta terhes élettársát a pápai férfi

A pápai nyomozók kezdeményezik a súlyos testi sértést elkövető férfi letartóztatását.

2026. Március 06. 18:35, péntek | Helyi

InfoPápa Podcast - Beszélgetés Nardai Péterrel

Szalóky Zsolt beszélgetett Nardai Péterrel, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselőjelöltjével.