2013. Július 29. 18:56, hétfő | Sport
Forrás: MTI

Cseh László nem jutott döntőbe 100 méter háton

Cseh László nem jutott a fináléba 100 méter háton a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek második napján.

A hétfő esti program elődöntőjében a 27 éves olimpiai ezüstérmes, világbajnok és többszörös Eb-győztes magyar versenyző négy századdal jobb időt ért el, mint délelőtti előfutamban, de 54.00 másodperces teljesítménye csak a futam hetedik, az összetett 13. helyéhez volt elég.
"Ez az úszás olyan semmilyen volt, nem kerültem 54 másodpercen belülre. (...) Sokkal jobban kellett volna mennem, nem tudom, miért nem sikerült, pedig bírtam erővel. A forduló is rendben volt, de lassan kezdtem, túlságosan is lassan" - nyilatkozta az MTI-nek a versenyző.
Cseh László a 2005-ös montreali világbajnokságon bronz-, a 2004-es madridi Európa-bajnokságon pedig aranyérmet szerzett ezen a távon.