Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2025. December 14. 09:34, vasárnap | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Boldog ovis december, a boldogító jó cselekedetek hónapja a Fáy Oviban

Boldog ovis december, a boldogító jó cselekedetek hónapja a Fáy Oviban

Decemberben valahogy minden egy kicsit fényesebb. A gyerekek csillogó szemmel készülnek az ünnepre, mi felnőttek pedig azon dolgozunk, hogy ebből a varázsból minél többet kapjanak. A Boldog Oviban különösen fontos helye van az empátiának, a szívből jövő figyelmességnek – és annak az örömnek, amit az adás élménye ad. Ezért hívjuk a decembert a Jó Cselekedetek Hónapjának - tudtuk meg Kapcsándiné Nyulasi Laura tagóvodavezetőtől, a program szervezőjétől.

Laura hozzátette, az önzetlenség ünnepe A hónap mottója idén: „Adni jó, mert a szívünk lesz tőle gazdagabb.” Nem külsőségekben mérjük az ajándékozást. Nálunk a legnagyobb érték: ha valaki segít felhúzni a cipőt; ha helyet ad a másiknak; ha megvigasztal egy barátot; ha észreveszi, ha valakinek szüksége van rá. A jócselekedetek kicsiben kezdődnek, s mindez családi összefogással még szebb… így erről szól családi karácsonyi délután is!

Egy Regölős, Hópihe táncos énekes gyermekműsor nyitotta meg a programok sorát, a gyermekek ajándéka volt ez egymásnak és a szülőknek. Majd felcsendült Bagdi Bella, jó emberré csak a szívemmel válhatok kezdetű dal, melyet el is játszottak a gyermekekkel. Ezután a boldogság zsákjából húzhattak, játékra várták az apróságokat, hiszen a nagy dolgok nem feltétlenül nagy tettekkel kezdődnek. Egy ölelés, egy mosoly, egy kedves mondat – mind olyan apró gesztusok, amelyekből hatalmas szeretet épül, és ezt adják tovább ebben a játékban.

A családokat tea sarokkal, ajándékcsere akcióval is várták a Huszár Közösségi Házban, ahova amár otthon feleslegessé vált játékaikat hozhatták el, majd cserébe választhattak maguknak egy másikat, amit pedig haza is vihettek.

Az intézmény csatlakozott a Pápai Polgárok által kezdeményezett cipősdoboz akcióhoz is, melyet szintén erre az alkalomra gyűjtöttek a szülők, gyerekek. Az összegyűlt adományokat át is adták a szervezőknek.

Nem utolsó sorban egy kis sütivásárral is készültek, mely a szülői összefogásnak és támogatásnak köszönhetően valósulhatott meg. A napot a Szülői közösségből összeállt Szülők kórusa zárta, ajándékul a gyermekeknek és a közösségnek!

- A Boldog Ovi életében mindig különleges időszak a december, de az idei év valahogy még fényesebbre sikerült. A Jó Cselekedetek Hónapja nemcsak a gyerekeket, hanem az egész óvodai közösséget megmozgatta , Karácsonyi műsorunkkal jártunk már a Barátok utcai Idősek otthonában is, a Vajda Márta EGYMI óvoda és iskola intézményében is, elvinni magunkkal az adventi időszak örömteli várakozását– majd azt gondolom ennek a mozgalomnak a csúcspontja lett a meghitt, ugyanakkor energiával és örömmel teli Családi Nap, ahol szülők, gyerekek és pedagógusok együtt teremtettek ünnepi varázst - mondta el Kapcsándiné Nyulasi Laura.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 07:35, péntek | Helyi

Hőségriasztás - Grőber Attila: Fokozottan figyeljünk magunkra és egymásra

Piros figyelmeztetés van érvényben, a következő napokban tartós kánikulára kell számítani. Grőber Attila, Pápa polgármestere arra kéri a lakosságot, hogy a nagy melegben fokozottan figyeljenek saját magukra és egymásra is.

2026. Július 30. 16:36, csütörtök | Helyi

Négy vízsugárral oltják a lángokat a Török Bálint utcában

Egy sorház legszélső lakásában keletkezett tűz Pápán, a Török Bálint utcában.

2026. Július 30. 13:18, csütörtök | Helyi

Magyarország 365 fotókiállítás nyílik a Pannonia Reformata Múzeumban

Augusztus 18-án különleges fotókiállítás nyílik Pápán: a Pannonia Reformata Múzeum időszaki kiállítóterében láthatja a közönség a Magyarország 365 válogatott fotóit.

2026. Július 30. 08:08, csütörtök | Helyi

A Városházán fogadták az új megyei rendőrkapitányt

A Városházán tett bemutatkozó látogatást Molnár Gábor rendőr dandártábornok, a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság új vezetője.