Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2020. Augusztus 07. 17:03, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), MTI

Bemutatták a járványügyi bevetési egységet

Bemutatták a járványügyi bevetési egységet

A járványügyi bevetési egység elsődleges feladata a fertőzési gócpontok lokalizálása és a vírus továbbterjedésének megakadályozása.

Kiss Róbert rendőr alezredes, az operatív törzs ügyeleti központjának munkatársa hangsúlyozta:Magyarország ugyan sikeresen védekezett a járvány első szakaszában, ám a járványveszély nem múlt el, a veszélyhelyzet megszüntetése után létrehozták a járványügyi bevetési egységet.

Kiss Róbert elmondta, hogy az egység feladata az együttműködő szervezetek - a honvédség, a katasztrófavédelem, a tisztiorvosi szolgálat és a mentőszolgálat - munkájának koordinálása és az erőforrások hatékony felhasználásának biztosítása.
Munkájukat az ügyeleti központ által működtetett értesítési és jelentőrendszer segíti. Az egység jogosult korlátozó intézkedések elrendelésére is - nyilatkozta az operatív törzs ügyeleti központjának munkatársa.

Jackovics Péter, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság osztályvezetője közölte, hogy elsődleges feladatuk a területi védelmi bizottságok munkájának összehangolása. Az egység rendelkezésére áll a katasztrófavédelem által működtetett mobil labor is.

Pápai György, az Országos Mentőszolgálat orvosigazgatója arról számolt be, hogy a járvány kezdete óta részt vesznek a határátkelőhelyeken a beutazók szűrésében, és több mint 60 ezer mintavételt hajtottak végre a lakosság körében.

Emellett részt vesznek a fertőzésgyanús betegek ellátásában, szállításában is. Haláchy Enikő, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főosztályvezetője kiemelte: feladatuk, hogy biztosítsák a szükséges védőfelszereléseket az egészségügyi dolgozók, a rendvédelmi és honvédelmi szervek, valamint az idősotthonok részére.

Szabó Pál, az Országos Kórház-főparancsnoki Támogató Törzs képviselője emlékeztetett arra, hogy a veszélyhelyzet megszüntetése után is 92 kórházparancsnok segíti országszerte a járvány elleni védekezést.
Ezen felül április végétől 19, kétszáz gondozottnál nagyobb létszámú idősotthonban kezdték meg a munkát intézményparancsnokok. Feladatuk az egészségügyi készletek megóvása, a járványügyi előírások betartásának ellenőrzése.

Miklovich János, a honvédség vegyvédelmi zászlóaljának parancsnoka felhívta a figyelmet arra, hogy a zászlóalj olyan speciális alakulat, amelynek a vegyi, biológiai és nukleáris fegyverek elleni védekezés a feladata. Ez azt jelenti, hogy rendelkeznek minden olyan eszközzel, amely a járvány elleni védekezésben is hatékonyan felhasználható. A fertőtlenítő csapatok bárhol, bármikor bevethetők - mondta az ezredes.

Arról nem szól az MTI összefoglalója, hogy a csapat mikor érkezik Pápára, ahogy azt a miniszterelnök reggeli rádióinterjújában említette.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 11:09, kedd | Helyi

Pápára is került az új mentőautókból

Takács Péter egészségügyi államtitkár adta át a Pápai Mentőállomás vezetőjének az új gépjármű kulcsát.

2026. Január 20. 09:43, kedd | Helyi

Gyönyörű a sarki fénnyel díszített pápai Fő tér!

Magyarországon ritkán látható égi jelenséget örökített meg a pápai fotográfus.

2026. Január 20. 09:36, kedd | Helyi

A szolidaritási adó újabb emelését bírálta Molnár Bálint

Sajtótájékoztatót tartott a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje, aki a 2026-os költségvetéshez kapcsolódó szolidaritási adó emelését és annak önkormányzatokat érintő hatásait bírálta.

2026. Január 19. 07:48, hétfő | Helyi

Takács Péter kihívásként éli meg, hogy a szülőföldjén élőket szolgálhatja

A Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje hosszabb interjút adott a Pápai Iránytűnek.