Hírek
2025. December 05. 07:13, péntek |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Bejelentették Takács Péter választókerületi elnökségét Pápán
Várhatóan az egészségügyi államtitkár lesz a Fidesz-KDNP képviselő-jelöltje a jövő tavasz országgyűlési választáson.
"Egy bakonyi gyerek vagyok, aki a budai hegyek között is kiismeri már magát. A legnagyobb megtiszteltetés, ha valaki a hazáját szolgálhatja. Ennél már csak az a nagyobb öröm, ha szűkebb pátriámért tehetek valamit. Pápán születtem, Vaszaron nőttem fel. Orbán Viktor elnök úr a fidesz helyi szervezetének javaslatára december elsejétől Veszprém vármegye 4. választókerülete elnökének nevezett ki" - írja közösségi oldalán Takács Péter.
- Sok országjárás van már mögöttem, azonban házigazdaként ma este lehettem jelen először. Ráadásul egy igazi pápai ikont, Kövér László házelnök urat köszönthettem. Vele és mintegy 200 a választókerületben lakó kiváló emberrel beszélgettünk a hazánk előtt álló kihívásokról, a geopolitikai helyzetről, az Európát sújtó - elhibázott brüsszeli döntések során alapuló - gazdadági válságról. No meg persze volt egy kis belpolitikai helyzetértékelés is! Köszönöm a kedves fogadtatást, mostantól együtt dolgozunk a pápai, zirci és devecseri járások valamennyi lakójáért - áll Takács Péter közlésében.
Szerkesztőségünk december 2-án több kérdéssel is kereste az államtitkárt a várható jelöltségéről, ám azt a választ kaptuk, hogy kérdései idő előttiek. "Amint a témában érdemleges bejelenteni való lesz, úgy időben értesül róla mindenki". A tegnapi pápai eseményre sajnos nem kaptunk meghívást.

Fotó: Takács Péter
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 19:52, csütörtök | Helyi
Angliában élő távoli rokon segített a pápai férfinak lakáshoz jutni
Az albérletben élő Gábort angliai rokona egy saját otthonnal ajándékozta meg.
2025. December 04. 18:10, csütörtök | Helyi
Gyűjtés indult a pápai újszülött osztály támogatására
Egy új, korszerű sárgaságmérő készüléket vásárolnának a pápai kórház újszülöttosztálya számára, a Pannonia Reformata Múzeum által elindított adománygyűjtés során.
2025. December 04. 09:18, csütörtök | Helyi
Pápai körforgalomban ütött el egy elektromos kerékpárost
2025. December 03. 19:56, szerda | Helyi
Ismét közösségi munkára hívják a pápaiakat
A Pápai Polgárok és Németh Kornél városi főkertész a várkerti fák védelmében kéri a lakosság segítségét.

