Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2020. Március 13. 13:52, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Bárki kiválthatja igazolás nélkül a hozzátartozók gyógyszereit

Bárki kiválthatja igazolás nélkül a hozzátartozók gyógyszereit

A koronavírus-fertőzés miatt a kormány által kihirdetett veszélyhelyzetre tekintettel péntektől bárki kiválthatja hozzátartozója, barátja, ismerőse gyógyszereit.

A Magyar Közlönyben megjelent rendeletmódosítás szerint a gyógyszer kiadható annak, aki megmondja a beteg tajszámát és saját személyazonosító adatait hitelt érdemlően igazolja.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) pénteken azt közölte az MTI-vel, hogy a hozzátartozók mellett a barátok, ismerősök gyógyszere is kiváltható.

A rendeletmódosítás egyszerűsítette az e-recept kiváltásának feltételeit - közölte az Emmi.

A patikák csupán a gyógyszert átvevő személy adatait rögzítik, és kiadják számára a receptre felírt gyógyszereket - írták.

Címkék: gyógyszer, patika, recept

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld

Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz

2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld

Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében

A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!