Hírek
2022. Október 25. 08:30, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.
Az Ön autója felkészült a télre?
A pápai rendőrök a gépjárművek téli közlekedésre történő felkészültségét ellenőrizték és hasznos tanácsokat is adtak a sofőröknek.
A baleset-megelőzési célú akciónak 2022. október 20-án délután a pápai TESCO áruház adott otthont. A hipermarket parkolójában felállított rendőrségi standot felkereső gépjárművezetőknek lehetőségük nyílt arra, hogy a Pápai Rendőrkapitányság munkatársai megállapítsák az autójukban levő fagyálló folyadék fokát és ellenőrizzék a keréknyomást, a szélvédőtartály feltöltöttségét, valamint a világító és fényjelző berendezések működőképességét. Az átvizsgálást követően a sofőrök egy közlekedésbiztonsági tesztet is kitöltöttek, majd a TESCO áruház ajándékaként fagyálló folyadékot, jégoldót vagy jégkaparót, a Veszprém Megyei Balesetmegelőzési Bizottság jóvoltából pedig láthatóságot segítő kiegészítőket vehettek át a rendőröktől.
Az ellenőrzés alatt az egyenruhások felhívták az autók tulajdonosainak figyelmét arra, hogy a téli gumiabroncs használata már 7 Celsius fok alatt ajánlott, ugyanis a nyári gumihoz képest a téli abroncs barázdái mélyebbek és a bemetszések száma is több, ezáltal jobb tapadást biztosítanak a havas, latyakos úton. Továbbá a rendőrök az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság által 2022. október 17-én útnak indított „Látni és látszani 2022” kampányról is tájékoztatást adtak a résztvevőknek, amelynek keretében a gépjárművezetők az akcióban regisztrált szervizekben ingyenesen nézethetik át az autójuk láthatóságát segítő berendezéseit az ablaktörlő lapáttól az index lámpáig, valamint ugyancsak térítésmentesen ellenőriztethetik a látásukat az akcióhoz csatlakozó optikákban.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.
2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi
Negyven év a harcművészet szolgálatában
2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi
Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket
Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.
2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi
Fókuszban a megelőzés Pápán
A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.

