Hírek
2020. Május 29. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Az Európai Bizottság újabb adományozó konferenciát szervez
Az Európai Bizottság újabb adományozó konferenciát szervez június 27-re a koronavírussal összefüggő gyógyszer- és vakcinakutatások finanszírozására,
amelyen a vállalkozások, az alapítványok és a polgárok is lehetőséget kapnak arra, hogy egyesítsék erőiket az állami adományozókkal - jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön.
Von der Leyen online sajtótájékoztatóján elmondta, tizenöt ország - Ausztria, Kanada, Belgium, Franciaország, Németország, Olaszország, Mexikó, Marokkó, Új-Zéland, Norvégia, Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emírségek, Dél-Afrika, Spanyolország és az Egyesült Királyság - kormánya már megerősítette támogatását a konferencia sikere érdekében.
A koronavírus elleni küzdelem jegyében, az Európai Bizottság kezdeményezésére szervezett világszintű adományozó konferencia célja az, hogy elegendő összeg álljon rendelkezésre olyan diagnosztikai és kezelésekhez szükséges eszközök, vírustesztek, gyógyszerek és vakcinák fejlesztésére és gyártására, amelyek segítségével legyőzhető a koronavírus és megállítható a világjárvány.
Elmondta, a második és egyben utolsó adománygyűjtő akcióban a brüsszeli testület egyesíti erőit a Global Citizen nevű jótékonysági mozgalommal, amely az Egészségügyi Világszervezettel (WHO) közösen április végén online globális jótékonysági zenei gála szervezése és közvetítése révén 127,9 millió dollárnyi (41,5 milliárd forint) adományt gyűjtött a koronavírus-járvány élvonalában dolgozó orvosok és ápolók védőfelszereléseire és támogatására.


Az Európai Bizottság május 4-én szervezte első nemzetközi online adományozó konferenciáját, amelynek során az adományozók 7,4 milliárd eurót (mintegy 2612 ezer milliárd forint) gyűjtöttek össze a koronavírus-járvány elleni küzdelemre, mindenekelőtt oltóanyag, továbbá egyéb gyógyszerek kifejlesztésére, valamint a tesztelésre.
Az uniós bizottság elnöke azt monda, cél a támogatások összevonása az oltások és gyógyszerek hatékonyabb kutatására az egész világon. Szavai szerint a gyors eredményhez "kétszámjegyű euró milliárdokra van szükség", ezért elengedhetetlenek a további kötelezettségvállalások.
"Közös célunk, hogy a koronavírus elleni új oltást, diagnosztikai eszközt és gyógyszert globálisan, megfizethető áron elérhetővé tegyünk függetlenül attól, hogy hol fejlesztették ki azokat" - fogalmazott von der Leyen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.

