Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2019. Február 22. 09:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

Az éghajlatváltozás Balatonra gyakorolt hatásait vizsgálja az OVF

Az éghajlatváltozás Balatonra gyakorolt hatásait vizsgálja az OVF

Az utóbbi évtizedben gyakoribbá váló szélsőséges időjárás Balatonra gyakorolt hatásait vizsgálja egyebek közt a Széchenyi 2020 program 300 millió forint támogatású projektje

- áll az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) csütörtökön MTI-hez eljuttatott közleményében.

A tanulmányokat készítő szakembereknek intézkedési javaslatokat kell megfogalmazniuk a szélsőséges balatoni vízállások negatív hatásainak mérséklésére, illetve a vízszintszabályozás éghajlatváltozással történő összehangolására.

A támogatás egy részét olyan monitoring és informatikai eszközök beszerzésére fordítják, amelyek adatokat szolgáltatnak majd további, a Balaton üdülőrégióként való megőrzését prioritásként kezelő kutatásokhoz is. A tervek szerint 2019. június 15-én záruló projektnek egyebek mellett szerepe lesz újabb stratégiai balatoni fejlesztések előkészítésében.

A közlemény emlékeztet arra, hogy a Balaton 1863-tól, a vízeresztő zsilip megépítésétől számít szabályozott tónak. Vízfelületéhez viszonyítva kis vízgyűjtő területtel és kifejezetten csekély átlagos vízmélységgel rendelkezik, ezért nagyfokú érzékenység jellemzi az időjárás hatásaival szemben.

A Széchenyi 2020 programban megvalósuló projekt kedvezményezettje az OVF és a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság konzorciuma. A beruházás teljes költsége 300 millió forint, amelyet az Európai Unió és a kormány nyújt vissza nem térítendő támogatásként.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot