Hírek
2022. Október 06. 17:31, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Az aradi vértanúkra emlékeztek Pápán
Az aradi vértanúk kivégzésének 173. évfordulóján, a Március 15. téren tartottak megemlékezést.
A szerényebb keretek között megtartott rendezvényen a Himnusz közös eléneklését követőn Kincses László szavalatát hallhatták az egybegyűltek, majd pedig dr. Hudi József mondott beszédet. A Dunántúli Református Egyházkerület Tudományos Gyűjteményeinek főlevéltárosa felidézte az 1849-49-es forradom és szabadságharc leverésének eseményeit, különös tekintettel - néhány személyes történetet a hallgatóság elé tárva - annak pápai vonatkozásait.

A főlevéltáros úgy fogalmazott, hogy október 6. olyan emléknap, amely minden időben a nemzeti összetartozásra, szolidaritásra, közteherviselésre figyelmeztet bennünket. - Szerencsére napjainkban nincs szükség arra, hogy vérünk hullatásával szolgáljuk a hazát, de arra igen, hogy a nemzetet érintő fő kérdésekben egyetértsünk és együttműködjünk, pártállástól, világnézeti, vallási, etnikai hovatartozástól függetlenül. Ha erre képesek leszünk, hűek maradunk 1848 szellemiségéhez. Elődeink példája és helytállása biztos erőforrás lehet számunkra a mai kor nehézségeinek elviseléséhez. Korunk globális kihívásaira - egyéni érdekeink háttérbe szorításával, lokális és nemzeti közösségünk erősítésével - megfelelően tudunk válaszolni. Ehhez kívánok mindenkinek erőt és kitartást - zárta gondolatait Hudi József.

Az megemlékezés koszorúzással és a Szózat hangjaival zárult.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 18:09, kedd | Helyi
Kulja András járt választókerületünkben
A Tisza Párt politikusa, Kulja András a Veszprém vármegyei 4-es választókerületben járt, ahol Ujvári Szilvia országgyűlési képviselőjelölttel közösen találkozott helyiekkel.
2026. Március 16. 18:22, hétfő | Helyi
Megszüntették a büntetőeljárást Győrffy Balázs ügyében
Megszüntette a büntetőeljárást a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a korábbi Fidesz-es európai parlamenti képviselő, Győrffy Balázs ügyében – írta meg a 24.hu.

