Hírek
2018. Szeptember 19. 16:43, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Autómentes nap a Fő téren
Az Autómentes Nap a társadalom környezettudatosságának erősítését célzó rendezvény.
Ezzel az akcióval próbálják rávenni a rendszerint autóval munkába, iskolába vagy kikapcsolódni járó polgárokat, hogy gyalog, kerékpárral vagy tömegközlekedéssel induljanak útnak. Ezen nemes célok jegyében szerveztek egésznapos rendezvényt augusztus 19-én szerdán, a pápai Fő téren.


A délelőtt folyamán az óvodásoké és az iskolásoké volt a tér. Számos érdekes járművet próbálhattak ki, trükkös bringákat, vagy épp a pedálcaroka egyikét, de a KRESZ Parkban a közlekedési táblákkal is megsimerkedhettek a gyermekek. A Pápai Rendőrkapitányság játékos feladatok segítségével oktatta az ifjúságot. A délutáni programok már az idősebb korosztályoknak szólnak, a JMSZK Bakancsos Természetjáró Kör vezetésével zöld gyaroktúrát szerveztek a városban, lehetőség van kerékpár regisztrációra a Bike Safe keretében, de bárki ingyenesen át is vizsgáltathatja bringáját.










Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 13:28, kedd | Helyi
Megvan a Perutz új vezetőedzője
A klub megnevezte Kun-Szabó Attila utódját.
2025. December 16. 10:22, kedd | Helyi
Idén is összefogtak a pápai kisvállalkozók - Ételosztást tartanak karácsony előtt
December 23-án délután fél 2-től mindenkit szeretettel várnak a piacon, ahol mintegy 1500 adag ételt készít el 15 pápai vállalkozás.
2025. December 16. 08:41, kedd | Helyi
Cipősdobozok a Városháza dolgozóitól, rászoruló gyermekeknek
Évek óta hagyomány, hogy a hivatal dolgozói adományokat gyűjtenek a Városháza karácsonyfája alá. Közel 70 cipősdobozzal segítik a rászoruló családokat.
2025. December 15. 07:06, hétfő | Helyi
Születésnapi gálaműsort adott a Pápai Musical Stúdió
Megalakulásának 30. évfordulója alkalmából fergeteges koncertet adtak a csapat egykori és jelenlegi tagjai.

