Városlista
2026. május 4, hétfő - Mónika

Hírek

2012. Július 09. 18:16, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Aurafotóst buktattak le az adóellenőrök Hevesben

Aurafotóst buktattak le az adóellenőrök Hevesben

Egy magát interneten hirdető úgynevezett aurafotóst buktattak le az adóellenőrök Hevesben - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal észak-magyarországi adó-főigazgatóságának médiareferense hétfőn az MTI-t.

Körtvélyesi Zsuzsanna közölte: a nő, aki nem adott bizonylatot a szolgáltatás díjáról, százezer forintos nagyságrendű mulasztási bírságra számíthat.
Mint elmondta: a revizorok egy egészségügyi szolgáltatásokat hirdető honlapról választottak ki az aurafotózást végző vállalkozást. A megadott telefonszámon egy magát diplomás aurafotósként és masszőrként reklámozó asszony adott tájékoztatást az érdeklődő revizoroknak, akik bejelentkeztek egy néhány nappal későbbi időpontra.
Az aurafotós a lakásában fogadta az adóhatóság munkatársait. A fotózás egy webkamerával ellátott, számítógéppel összekötött készülékkel néhány perc alatt megtörtént, majd nő a "lelet" alapján 25-30 percen keresztül értékelte a megvizsgált adóellenőr egészségi állapotát, és jelezte, hogy bizonyos rendellenességeket tapasztal. Egy különleges aromaterápiát javasolt, és egy szert is ajánlott hozzá, ezt a revizor szintén megvásárolta. Az átadott összegről azonban sem nyugtát, sem egyéb bizonylatot nem kapott.
Később kiderült, hogy a nőnek van ugyan adószáma, de alacsony forgalomra hivatkozva már több mint egy éve hivatalosan szünetelteti a vállalkozását - ismertette Körtvélyesi Zsuzsanna.

Címkék: Adó-ellenőrzés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 03. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 18. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Május 03. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Radnai Márk és Rost Andrea is kormánybiztos lesz