Hírek
2022. Április 07. 13:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Apa és fia barkácsolta a fűrészt, ami egyikük halálát okozta
Halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt nyomoztak Kiskunhalason.
Téglákat vágott fiával az udvaron egy 51 éves férfi Kiskunhalason tavaly december 14-én, amikor szörnyű baleset történt: a fűrész korongja elpattant. A szétrepülő darabok egyike a férfi orrnyerge és homloka közé, másik eleme pedig a mellkasába fúródott. Fia egyből apja segítségére sietett, de már hiába, mert az belehalt a sérüléseibe – közölte a rendőrség.
A Kiskunhalasi Rendőrkapitányság nyomozói szakértők bevonásával vizsgálták a történteket. Igazságügyi műszaki szakértőt rendeltek ki, akinek véleménye alapján a sértett halálát az okozta, hogy nem tartották be a munkabiztonsági és munkavédelmi szabályokat. Kiderült, hogy a gépet ketten barkácsolták házilag és használták. A fűrésztárcsa és az ékszíjhajtás nem rendelkezett védőburkolattal, továbbá a gép újraindítás elleni védelemmel sem volt ellátva. A téglavágás közben nem használtak védőeszközt, illetve a gépasztal sem volt ellátva a munkadarabok vezetésére szolgáló vezetősínnel, ütközővel.
A történtekkel kapcsolatban az apának és a fiának a felelőssége egyaránt megállapítható, azonban sajnálatos módon már csak egyikük tud felelni a gondatlanságukért. A 26 éves kiskunhalasit gyanúsítottként hallgatták ki a rendőrök halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt. Az ügy vizsgálatát befejezték és az iratokat vádemelési javaslattal küldték meg az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

