Hírek
2015. Január 19. 17:36, hétfő |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Rácz András
A világ legfontosabb könyvei
Vallás, tudomány és szépirodalom egyszerre képviselteti magát a tízes listán, bár az arányok szemlátomást eltérőek…
Most, hogy Európában újra egymásnak feszül a szabadelvű és a konzervatív indulat – éppen azon vitázva, vajon meddig mehet el a szólásszabadság, s hol vannak annak határai – érdemes egy pillantást vetni a Folio Society nevű angol könyvkiadó által készített felmérés eredményére.
A brit könyvkiadó néhány hónappal ezelőtt arról szavaztatta meg olvasóit, hogy melyik könyveket tartják az emberiség legfontosabb köteteinek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

