Hírek
2017. Szeptember 23. 22:21, szombat |
Sport
Forrás: mti
A Veszprém egy góllal legyőzte a Flensburgot a Bl-ben

A Telekom Veszprém hazai pályán 28-27-re legyőzte a német Flensburg-Handewitt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében a második forduló szombati játéknapján.
A Flensburg korábban csak egyszer, a KEK 2001-es negyeddöntőjében tudott nyerni Veszprémben, azóta a magyar csapat házigazdaként most győzött negyedszer a német együttessel szemben.
Férfi BL, 2. forduló, B csoport:
Telekom Veszprém - SG Flensburg-Handewitt (német) 28-27 (15-14)
---------------------------------------------------------------
a Veszprém gólszerzői: Lékai 9, Nagy L. 8, Blagotinsek 3, Nilsson, Ugalde 2-2, Tönnesen, Ilic, Marguc, Sulic 1-1
A hazaiak keretéből Ancsin Gábor, Jamali Iman és Ligetvári Patrik is hiányzott.
Az előző idényben BL-bronzérmes veszprémiek játékán az első perctől kezdve jól látszott, hogy új edzője gyakorlatilag tökéletesen ismeri az aktuális ellenfél játékát. Ljubomir Vranjes 2006 és 2009 között a Flensburg játékosa volt, edzőként pedig 2010-től idén tavaszig tevékenykedett a német csapatnál. Irányítóként Bajnokok Ligája-ezüstérmet, trénerként a többi között BL-aranyat és KEK-et nyert az együttessel, 2014-ben pedig a nemzetközi szövetség (IHF) a világ legjobb edzőjévé választotta.
A magyar együttes eleinte támadásban és védekezésben is hatékonyabb volt a vendégeknél (4-1), akik azonban gyorsan felvették a játék ritmusát és egyenlítettek (4-4). A folytatásban kemény, ugyanakkor színvonalas mezőnyjátékot és látványos gólokat produkáltak a csapatok, bár a még szigorúbb védekezés és a kiemelkedő kapusteljesítmények hiányoztak.
A mezőny egyik legjobbja Lékai Máté volt, aki a 27. percben már ötödször volt eredményes, csapata pedig egy góllal vezetett a szünetben (15-14).
A 33. percben a mérkőzés során először vezetett a Flensburg (15-16), és mivel ebben az időszakban hatékonyabban kézilabdázott, csakhamar három gólra nőtt a különbség (16-19). A németek svéd kapusa, Mattias Andersson ekkor már szinte mindent védett, ezért Vranjesnek időt kellett kérnie, majd Mirko Alilovic helyére Mikler Rolandot állította a kapuba.
A magyar bajnok védekezése továbbra sem állt össze megfelelően, de Mikler kiválóan védett, a másik kapu előtt pedig pontosabbak lettek a lövések, így egy gólra csökkent a hátrány (22-23). A Veszprémnek egyenlítenie, majd rögtön ezután - egy 6-1-es sorozat nyomán - fordítania is sikerült, és a rendkívül izgalmas hajrában Mikler, Nagy László és Lékai remek megoldásainak köszönhetően megnyerte a rangadót.
A vendégek legeredményesebb játékosa a dán Lasse Svan volt, aki mind az öt lövését gólra váltotta.
A veszprémiek jövő szombaton a fehérorosz Meskov Breszt otthonában folytatják BL-szereplésüket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 19. 07:33, szerda | Sport
Nemzetek Ligája - Elfogytak a jegyek a törökök elleni hazai találkozóra
Minden jegy elfogyott, így telt ház előtt fogadja a magyar labdarúgó-válogatott márciusban a török csapatot a Nemzetek Ligája-osztályozó hazai mérkőzésén a Puskás Arénában.
2025. Február 17. 09:06, hétfő | Sport
Böde vezérletével nyert a Paks az Üllői úton
A labdarúgó NB I 20. fordulójában a Ferencváros 2–0-ra kikapott odahaza a Pakstól.
2025. Február 15. 08:25, szombat | Sport
Európa-liga - Sallai: nem örülhetek a gólomnak
2025. Február 14. 07:33, péntek | Sport
Európa-liga - Minimális előnnyel utazhat a Ferencváros Plzenbe
A Ferencváros 1-0-ra legyőzte a cseh Viktoria Plzent a Groupama Arénában a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharcának első mérkőzésén, csütörtökön.