Hírek
2018. Október 26. 11:18, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
A Szent István úton is újjáépül a járda
Első körben a várkerti támfal mentén, a Nepomuki-szobor és a várkerti lejárat között zajlik a felújítás.
Áldozó Tamás polgármester elmondta, a Várkert környezetében több beruházás is zajlik, a zöld város projekt keretében rendezik a szabadtéri színpad környezetét és épül a kastélykerítés is. A közelmúltban helyreállították a korábban leomlott várkerti támfalat, melynek keretében az újjáépült szakasz mentén a járdát is meg kellett volna építeni. A városvezetés azonban úgy döntött, hogy nagyobb szakaszon állítja helyre a járdaburkolatot. Első ütemben a várkerti lejárat és a Nepomuki-szobor között zajlik a járda újjáépítése, majd a kastélykerítés helyreállítását követően, annak mentén is megújítják a burkolatot. A harmadik ütem a Várkert útig érő szakasz megépítését tartalmazza majd, csatlakozva az ott épülő körforgalomhoz - tudtuk meg a városvezetőtől, aki hozzátette, a támfal állagmegóvása is a célja a beruházásnak - túl azon, hogy a járda is rossz állapotú - mivel a csapadékvíz elvezetését is meg akarják oldani, hogy a támfal kevésbé kapjon nedvességet.
A városvezető bízik abban, hogy a 2015 óta tartó járdafelújítási ütemet a jövőben is fogják tudni tartani, hiszen az akkor tett évi 100 milliós vállalásnak ezidáig eleget tudtak tenni, a beruházások összesen meghaladták a 400 millió forintot, 27 járda, közel 13 kilométer hosszúságban épülhetett újjá 2015 óta Pápán.
A szóban forgó felújítás kapcsán Rádi Róbert, a Városfejlesztő Kft. ügyvezetője elmondta, 215 méter hosszúságban, 650 négyzetméteres felületen dolgoznak a Szent István úton, melynek része egy autóbuszöböl kialakítása is. Annak érdekében, hogy a várkerti támfaltól el tudják vezetni a csapadékvizet, az úttest és a járda közötti zöld területet is felszedik, a járdát ebbe az irányba lejtetik, így a víz az út menti vájatban el tud folyni. Ezen kívül a rosszabb állapotú falszakasz mentén nem murvát, hanem betont tesznek a térkő burkolat alá, ezzel is stabilizálva a felületet. A beruházás összértéke megközelíti a 15 millió forintot. Várhatóan az új járda november végéig elkészül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 16:45, kedd | Helyi
2026:REFI - Újra megnyílt a Somogyi Galéria
2026. Június 16. 10:46, kedd | Helyi
Köztéri kamerákat szerelnek fel Pápán
Az egyik közlébe már került is belőlük.
2026. Június 16. 10:13, kedd | Helyi
Egyelőre lezárva marad a Plébánia sor
A Pápai Játékfesztivál miatt megváltozott belvárosi forgalmi rend egyelőre érvényben marad, javítják a szakemberek a kimozdult köveket.
2026. Június 16. 07:34, kedd | Helyi
Nagyacsádi gyermekek segítették a rendőrség munkáját, jutalmat kaptak
Két nagyacsádi gyermek fontos információval segítette a rendőröket egy eltűnt személy megtalálásában.

