Hírek
2025. Augusztus 05. 20:36, kedd |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
A Rigó lakótelepen tartott lakossági fórumot Grőber Attila
Egyre tarthatatlanabb a szeméthelyzet a telepen, amely már közegészségügyi kockázattal is jár.
A városvezető, Vadász Krisztina alpolgármester és Németh Richárd a Pápa Városi Cigány Nemzetiségi Önkormányzat elnöke találkozott a lakótelep lakóival, hogy együtt keressék meg a megoldást a kialakult helyzetre. Az illegális hulladéklerakás egyre nagyobb méreteket ölt ugyanus, amely a közegészségügyi kockázatokkal is jár.
- Jogilag ez társasház, amely a saját területéért felelős. Az önkormányzat is tulajdonos itt, de nem tudjuk vállalni, hogy kéthavonta milliókat fizessünk a szemétszállításra - idézte Grőber Attila polgármestert tudósításában a Pápai Médiacentrum. A városvezető hozzátette, az elmúlt hetekben nagy költséggel takarították el az összegyűlt hulladékot, amely a tavaszi állapotokhoz képest botrányos méreteket öltött.

A városvezető külön felhívta a figyelmet a közegészségügyi veszélyekre: a felhalmozódott szemét miatt patkányok is ellephették volna a területet. „Ez a lakók egészségéről szól, nem tűrhetjük tovább” - fogalmazott.
A polgármester elmondta: ideiglenes kerítés és térfigyelő kamera kihelyezése várható, valamint több bejáratot is lezárnak, hogy megakadályozzák az autós behajtásokat és az újabb hulladéklerakást. A jövőben, ha ismét hulladék gyűlik össze, az elszállítás költségét a tulajdonosokra terhelik majd - derült ki a tudósításból.
A fórumon több lakó önként vállalta, hogy részt vesz a lakótelep rendbetételében és a zöldterületek gondozásában. A városvezetés ígérete szerint a még hátralévő hulladék elszállítása napokon belül megtörténik, és további lépéseket tesznek azért, hogy rendezettebb és élhetőbb környezet alakuljon ki a Rigó lakótelepen.

Fotó: Pápai Médiacentrum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 08:24, péntek | Helyi
500 ezer forintos adomány a Mezőörsi KSE közösségétől a Fogyatékosok Nappali Intézménye számára
A Mezőörsi KSE labdarúgóklub tagjai és közössége 500 ezer forint adományt adott át az Ujvári János Református Szeretetszolgálat fenntartásában működő Fogyatékosok Nappali Intézménye részére.
2026. Január 29. 19:17, csütörtök | Helyi
Kiderült, miért vannak még fent az ünnepi díszek a városban
Pápa városában a karácsonyi ünnepi díszek bontása technikai okok miatt késik. A város magasemelő gépe még decemberben meghibásodott, és az ünnepi időszakot követően tudta csak fogadni a szerviz a javításra.
2026. Január 29. 07:20, csütörtök | Helyi
Üzleteket fosztogatott a 18 éves pápai fiatal
Fiatal kora ellenére meglehetősen hosszú a bűnlajstroma.
2026. Január 29. 07:00, csütörtök | Helyi
Grőber Attilával egyeztetett Molnár Bálint
Egyeztetést folytatott Grőber Attila, Pápa város polgármestere és Molnár Bálint, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje Pápa jelenlegi helyzetéről és a város jövőjét érintő legfontosabb kérdésekről.

