Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2025. Szeptember 01. 15:13, hétfő | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

A rendőrség, a polgárőrség és a közterület-felügyelet közösen segítették az iskolakezdést

A rendőrség, a polgárőrség és a közterület-felügyelet közösen segítették az iskolakezdést

Szeptember első napja a közlekedésben is sokkal zsúfoltabb a megszokottnál.

A 2025/2026-os tanév kezdetével szeptember 1-jétől ismét több száz diák jelenik meg reggelente és délután az iskolák környékén Pápán, illetve a környező településeken. A Pápai Rendőrkapitányság kiemelten fontosnak tartja, hogy a tanév első napjaitól kezdve minden kisdiák biztonságban közlekedhessen.

A rendőrkapitányság idén is csatlakozik az „Iskola rendőre” programhoz, amelynek célja a gyermekek közlekedésbiztonságának javítása, valamint a szabályok betartásának ösztönzése. A program keretében a rendőrök már a tanév első napjától jelen vannak a forgalmasabb iskolák környékén, különös figyelmet fordítva a reggeli és délutáni csúcsidőszakokra.

A közlekedésbiztonsági feladatok ellátásában a Pápai Rendőrkapitányság együttműködik a helyi polgárőr egyesületekkel, valamint a közterület-felügyelettel, akik szintén segítik a gyalogosforgalom irányítását, valamint a járművezetők figyelmeztetését a szabályok betartására.

A Pápai Rendőrkapitányság ezúton is kéri a járművezetőket, hogy a tanévkezdés idején még nagyobb figyelemmel és türelemmel közlekedjenek az iskolák környékén, különös tekintettel a gyalogosokra és kerékpárosokra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 08:24, péntek | Helyi

500 ezer forintos adomány a Mezőörsi KSE közösségétől a Fogyatékosok Nappali Intézménye számára

A Mezőörsi KSE labdarúgóklub tagjai és közössége 500 ezer forint adományt adott át az Ujvári János Református Szeretetszolgálat fenntartásában működő Fogyatékosok Nappali Intézménye részére.

2026. Január 29. 19:17, csütörtök | Helyi

Kiderült, miért vannak még fent az ünnepi díszek a városban

Pápa városában a karácsonyi ünnepi díszek bontása technikai okok miatt késik. A város magasemelő gépe még decemberben meghibásodott, és az ünnepi időszakot követően tudta csak fogadni a szerviz a javításra.

2026. Január 29. 07:20, csütörtök | Helyi

Üzleteket fosztogatott a 18 éves pápai fiatal

Fiatal kora ellenére meglehetősen hosszú a bűnlajstroma.

2026. Január 29. 07:00, csütörtök | Helyi

Grőber Attilával egyeztetett Molnár Bálint

Egyeztetést folytatott Grőber Attila, Pápa város polgármestere és Molnár Bálint, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje Pápa jelenlegi helyzetéről és a város jövőjét érintő legfontosabb kérdésekről.