Hírek
2025. Június 27. 10:44, péntek |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
A polgármester kezdeményezi a kormánynál a szolidaritási hozzájárulás mértékének csökkentését
A fideszes képviselők nem kívánták adni a szavazatukat hozzá, de korábban szóban ők is kifogásolták az alulfinanszírozottságot.
Alaptörvényben biztosított felterjesztési joga van a polgármesternek, ezzel élve írásban kezdeményezi a kormánynál Grőber Attila a szolidaritási hozzájárulás mértékének csökkentését, vagy annak egy részének a kötelező feladatok elvégzésére való átcsoportosításának lehetőségét.
A polgármester elmondta, a szolidaritási hozzájárulás elvével egyetért, tehát hogy a tehetősebb települések támogassák a szegényebbeket, ám annak mértéke olyan terhet ró az önkormányzatokra, ami jelentősen szűkíti a mozgásterüket. A városvezető azt javasolta, hogy a szolidaritási adó mértéke legyen az iparűzési adó 10%-a, ez Pápa esetében jelenleg körülbelül 230 milliót tesz ki, míg szolidaritási hozzájárulásként idén 581 millió forintot fizet a város.
Grőber Attila másik javaslata, hogy lehessen átcsoportosítani az összegből olyan kötelező önkormányzati feladatokra, amelyet nem finanszíroz a kormányzat, de előír. Példaként említette a gyermekétkeztetést, amely mintegy 300 millió forintjába kerül a városnak évente.
A képviselő-testület tárgyalta a kérdést. A fideszes képviselők elmondták, korábban szóban jelezték a kormányzat felé az alulfinanszírozottságot, de írásos dokumentumhoz nem szeretnék adni a szavazatukat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 10:22, kedd | Helyi
Idén is összefogtak a pápai kisvállalkozók - Ételosztást tartanak karácsony előtt
December 23-án délután fél 2-től mindenkit szeretettel várnak a piacon, ahol mintegy 1500 adag ételt készít el 15 pápai vállalkozás.
2025. December 16. 08:41, kedd | Helyi
Cipősdobozok a Városháza dolgozóitól, rászoruló gyermekeknek
Évek óta hagyomány, hogy a hivatal dolgozói adományokat gyűjtenek a Városháza karácsonyfája alá. Közel 70 cipősdobozzal segítik a rászoruló családokat.
2025. December 15. 07:06, hétfő | Helyi
Születésnapi gálaműsort adott a Pápai Musical Stúdió
Megalakulásának 30. évfordulója alkalmából fergeteges koncertet adtak a csapat egykori és jelenlegi tagjai.

