Hírek
2025. Február 27. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A nyugdíjasok külön kártyát kapnak majd az áfa-visszatérítés érvényesítéséhez
Az áfa-visszatérítéshez a nyugdíjasok külön kártyát kapnak majd, amelyet a vásárláskor kell érvényesíteni az eladónál; a kormány tervei szerint havonta 10-15 ezer forintot kaphatnak vissza az idősek
- közölte Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
A kormányfő a közösségi oldalára feltett videóban emlékeztetett: a kormány az áfát jó néhány termék esetében korábban csökkentette, azonban ennek tapasztalata az volt, hogy az összeg nagy része inkább a kereskedelmi hálózatokhoz került és nem azokhoz, akiknek szánták.
Ezért most nem áfacsökkentést, hanem áfa-visszatérítést vezet be a kormány olyan alapvető élelmiszerek esetében, ahol az áfa még magasabb, mint 5 százalék. Ez a nyugdíjasok számára lesz elérhető, és nekik minél egyszerűbb egy módszer, annál inkább használható - tette hozzá.
A miniszterelnök azt mondta: egy egyszerű technikai megoldást alkalmaznak, a nyugdíjasok kapnak majd egy kártyát és vásárláskor ezt kell "lecsippantani", illetve a vásárlást érvényesíteni az eladóval, és automatikusan meg fogják kapni az összeget, ami jár nekik.
A kormány tervei szerint ez az összeg havonta 10 és 15 ezer forint között lesz, ezt kapják meg a nyugdíjasok áfa-visszatérítésként - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld
Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz
2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld
Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében
A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!

