Hírek
2014. Augusztus 01. 05:00, péntek |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A nők agya gyorsabban fejlődik, mint a férfiaké
Az utóbbi évek, évtizedek során az emberek egyre okosabbak lettek és úgy tűnik a női agy még inkább előnyben van, ugyanis gyorsabban fejlődik, mint a férfiaké.
Ezt állapította meg egy tanulmány, amelynek keretében 13 európai országból 31 ezer, 1923-1957 között született ember adatait vették szemügyre - adta hírül a Fox News.
A vizsgálat megállapította, hogy a nőknek jobb az epizodikus memóriájuk, amely az új ismeretek, képességek elsajátításáért felelős. Ugyanakkor bár a matematikai képességeket illetően a nők még mindig elmaradnak a férfiak mögött, de a két nem közötti különbség ezen a téren csökkenőben van.
A különböző korcsoportok összehasonlítása során megállapították, hogy összességében mindkét nem agya fejlődött az idők során. 'Az életkörülmények javulásával nőttek mind a nők, mind a férfiak kognitív képességei' - mondják a kutatók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 16:00, kedd | Életmód
MME: ne vigyük haza a madárfiókákat!
A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért ne vigyük haza őket - hívja fel a lakosság figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
2026. Április 21. 07:25, kedd | Életmód
A Nébih fokozott óvatosságra int az Ausztriában vásárolt HiPP sárgarépa-burgonya bébiételekkel kapcsolatban
2026. Április 19. 14:00, vasárnap | Életmód
Meteorológia: a pénteki volt az év eddigi legmelegebb napja
Pénteken volt az év eddigi legmelegebb napja - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 17. 16:00, péntek | Életmód
Sziget - Skrillex lesz a zárónap fő fellépője
Skrillex lesz az idei Sziget fesztivál zárónapjának fő fellépője. Az elektronikus zenei színtér meghatározó előadója, az amerikai dj-producer augusztus 15-én ad műsort a rendezvényen - közölte Vető Viktória sajtófőnök csütörtökö

